Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 grudnia 2019, 17:55

autor: Entelarmer

Pierwszy trailer Ghostbusters Afterlife. Znamy datę premiery

Wytwórnia Sony Pictures udostępniła pierwszy zwiastun filmu Ghostbusters: Afterlife. Trzecia (czy raczej czwarta) część Pogromców duchów zadebiutuje w połowie przyszłego roku.

Długo czekaliśmy na pojawienie się pełnoprawnego zwiastuna nowych Pogromców duchów. Dziś, niemal rok po zapowiedzi, wytwórnia Sony Pictures Entertainment opublikowała pierwszy trailer Ghostbusters: Afterlife. Filmik zamieściliśmy poniżej.

Do niedawna Afterlife znaliśmy pod tytułem Ghostbusters 3, mimo że już ukazały się trzy filmy z serii. Produkcja będzie bowiem bezpośrednią kontynuacją dwóch pierwszych odsłon cyklu, bez powiązań z rebootem z 2016 roku (co raczej nie dziwi w kontekście klapy finansowej ostatniego obrazu). Fabuła „trójki” rozgrywa się ponad trzydzieści lat po wydarzeniach z dwójki i przedstawia historię samotnej matki (w tej roli Carrie Coon z Pozostawionych), która wraz z dwoma synami przeprowadza się do Oklahomy. Tam chłopcy staną się świadkiem nadprzyrodzonych zjawisk, lecz także odkryją swoje powiązania z oryginalnymi Pogromcami duchów.

Pogromcy duchów powrócą do kin w przyszłym roku. - Pierwszy trailer Ghostbusters Afterlife. Znamy datę premiery - wiadomość - 2019-12-09
Pogromcy duchów powrócą do kin w przyszłym roku.

Jeśli mowa o pierwszej grupie łowców duchów, przypomnijmy, że w filmie pojawią się odtwórcy głównych ról z kultowego oryginału: Ernie Hudson, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver oraz Bill Murray (tego ostatniego możemy usłyszeć na zwiastunie). Niestety, zabraknie Harolda Ramisa, czyli filmowego Egona Spenglera – aktor zmarł w 2014 roku. Co więcej, za produkcję odpowiada Jason Reitman, czyli syn Ivana Reitmana, reżysera dwóch pierwszych odsłon cyklu. Ten ostatni był zachwycony pomysłem Jasona na nowych Pogromców duchów. Czy jednak to i powrót znanych nazwisk wystarczy, by produkcja odniosła większy sukces niż obraz z 2016 roku, czy też podzieli ona los innych powracających klasyków pokroju Rambo i Terminatora? Odpowiedź poznamy po premierze Ghostbusters: Afterlife 10 lipca 2020 roku.