Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2019, 13:50

autor: AlexB

Ghostbusters 3 - Aykroyd i Hudson powrócą w kontynuacji

Dan Aykroyd i Ernie Hudson potwierdzili, że będą obecni w nowej odsłonie kultowego cyklu Pogromcy duchów. Dołączyli oni tym samym do Sigourney Weaver oraz Annie Potts, które zadeklarowały swój udział wcześniej.

Poznajemy coraz więcej szczegółów na temat zapowiedzianej w połowie stycznia bieżącego roku kolejnej odsłony kultowego cyklu komedii Pogromcy duchów (w oryginale Ghostbusters). Ernie Hudson, który w pierwszych dwóch częściach wcielał się w postać Winstona Zeddemore'a, oraz Dan Aykroyd, czyli doktor Raymond Stantz z oryginałów, ogłosili, że pojawią się w nadchodzącym filmie. Wcześniej swoją obecność potwierdziły Sigourney Weaver (Dana Barrett) oraz Annie Pots (Janine Melnitz).

W Pogromcach duchów 3 zobaczymy przynajmniej część oryginalnej obsady. - Ghostbusters 3 - Aykroyd i Hudson powrócą w kontynuacji - wiadomość - 2019-09-17
W Pogromcach duchów 3 zobaczymy przynajmniej część oryginalnej obsady.

Tym samym, aby powrót starej obsady Pogromców duchów (rzecz jasna z wyłączeniem nieżyjącego już niestety Harolda Ramisa) mógł się ziścić, potrzebne są jeszcze dwie osoby – Bill Murray, odgrywający doktora Petera Venkmana w oryginalnej dylogii, oraz Rick Moranis, fanom cyklu znany jako Louis Tully. Choć obecność tego pierwszego nie została na razie oficjalnie potwierdzona (Aykroyd stwierdził jedynie, że „ma nadzieję”, iż gwiazda wcześniejszych filmów powróci), to wydaje się ona całkiem prawdopodobna, chociażby ze względu na fakt, że słynny amerykański aktor nie odrzucił propozycji drobnej roli w reboocie cyklu z 2016 roku. Gorzej sprawa wygląda w przypadku Moranisa, który od przeszło dwóch dekad nie zajmuje się aktorstwem i nie wiadomo, czy będzie miał ochotę wracać do tego zawodu.

U boku wspomnianych członków starej obsady w Pogromcach duchów 3 wystąpi kilku innych znanych aktorów - Carrie Coon (Pozostawieni), Finn Wolfhard (Stranger Things), Mckenna Grace (Kapitan Marvel) oraz Paul Rudd (Ant-Man, serial Przyjaciele). Całość wyreżyseruje Jason Reitman, syn Ivana, czyli twórcy pierwszych dwóch filmów z cyklu. Wnioskując z jego wypowiedzi, jest on bardzo emocjonalnie przywiązany do marki (jeszcze jako dziecko występował w ramach krótkich epizodów w produkcjach swojego ojca), co dobrze wróży nadchodzącej produkcji.

Pogromcy duchów 3 mają być bezpośrednią kontynuacją drugiej części z 1989 roku i zupełnie ignorować reboot sprzed trzech lat, który nie wszystkim przypadł do gustu. Szczegóły na temat fabuły nie są znane, lecz Aykroyd zapewnił, że będzie to świetne widowisko. Premiera filmu zaplanowana jest na 10 lipca 2020 roku. Nieco wcześniej, bo już 4 października, będziemy mieli okazję zagrać w zremasterowaną wersję Ghostbusters: The Video Game, która powstała na podstawie scenariusza autorstwa Dana Aykroyda i Harolda Ramisa.

  1. Oficjalna strona Sony Pictures