Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2019, 12:48

WoW Classic - gracze banowani za wykorzystanie buga

Gracze, którzy wykorzystywali exploit umożliwiający kilkukrotne pokonanie tego samego bossa bez przechodzenia całej instancji w World of Warcraft: Classic, mogą spodziewać się czasowego bana oraz odebrania przedmiotów, które zdobyli w wyniku oszustwa.

Wykorzystywanie exploitów w WoW: Classic się nie opłaca. - WoW Classic - gracze banowani za wykorzystanie buga - wiadomość - 2019-09-18
Wykorzystywanie exploitów w WoW: Classic się nie opłaca.

W SKRÓCIE:

  1. exploit w WoW Classic pozwalał na łatwiejsze zdobywanie sprzętu;
  2. twórcy wyeliminowali już wspomniany bug;
  3. gracze, którzy skorzystali na usterce, są banowani (czasowo) i tracą wszystkie przedmioty zdobyte w wyniku tego procederu.

Bug w World of Warcraft Classic pozwalał graczom kilkukrotnie pokonywać tego samego bossa w danej instancji, a tym samym szybciej zdobywać sprzęt - nie trzeba było ponownie przedzierać się przez całą lokację i zabijać obecnych na niej niemilców. Studio Blizzard Entertainment zdążyło już zidentyfikować problem i przygotować stosowną łatkę, ale okazuje się, że to jeszcze nie koniec tej historii. Mamy złe wiadomości dla osób, które zdążyły się wzbogacić na wspomnianym procederze - prawdopodobnie czeka Was miesięczny ban.

Informacje o banach zaczęły się pojawiać w poświęconej grze sekcji forum Reddit. Ukarani gracze stracili nie tylko dostęp do gry, ale też wszystkie przedmioty, które udało im się zdobyć w wyniku korzystania z exploitu. Można więc powiedzieć jednoznacznie, że obchodzenie lub... kreatywne naginanie zasad w WoW Classic kompletnie się nie opłaca. Warto odnotować, że wymierzając karę deweloperzy biorą pod uwagę także intencję stojącą za zachowaniem gracza - jeśli natrafiliście na bug przypadkowo, prawdopodobnie nie macie się o co martwić, nawet gdy zyskaliście coś na anormalnym zachowaniu gry.

Kluczowym czynnikiem jest tu intencja. Czy gracz podjął działania w celu wywołania usterki i czy zrobił to, aby wykorzystać ją dla własnej korzyści? Ten niedawny bug jest bardzo wyraźnym przykładem. Gracze, którzy go nadużywali, musieli zrobić kilka bardzo dziwnych rzeczy, by go wywołać - i robili to wielokrotnie. Żadna rozsądna osoba nie mogła dojść do wniosku, że funkcjonowanie gry w taki sposób było zamierzone, a zaangażowani gracze musieli naprawdę się postarać, by to (exploit - przyp. red.) wykorzystać. Oczywiście, że to było niezamierzone, oczywiście, że to był bug, a ludzie, którzy go nadużywali, oczywiście robili to dla własnych korzyści. To jest całkiem jasne i sprawa jest zamknięta - napisał na forum gry menadżer społeczności o ksywie Lore.

Przypominamy, że World of Warcraft Classic zadebiutowało 27 sierpnia tego roku i jest dostępne wyłącznie na komputerach.

  1. World of Warcraft Classic - strona oficjalna
  2. Blizzard Entertainment - strona oficjalna