Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2009, 09:32

autor: Elrond

Premiera Bayonetty przesunięta

W połowie kwietnia tego roku gracze zainteresowani produkcją firmy PlatinumGames o tytule Bayonetta, dowiedzieli się, iż wspomniana gra ukaże się na rynku jesienią tego roku. Niestety, wygląda na to, że ich radość była przedwczesna – jej premiera w Europie i USA została przesunięta na styczeń 2010 roku.

W połowie kwietnia tego roku gracze zainteresowani produkcją firmy PlatinumGames o tytule Bayonetta dowiedzieli się, iż wspomniana gra ukaże się na rynku jesienią tego roku. Niestety, wygląda na to, że ich radość była przedwczesna – jej premiera w Europie i USA została przesunięta na styczeń 2010 roku.

Premiera Bayonetty przesunięta - ilustracja #1

Powody takiego kroku przedstawił Mike Hayes, prezes SEGA West, odpowiedzialnej za wydanie Bayonetty na terytoriach poza Japonią: „Bayonetta jest niezwykle ważną pozycją w katalogu SEGA, która przenosi nasze wciąż rosnące portfolio na nowy poziom. Decyzja o przesunięciu daty premiery gry na styczeń przyszłego roku została podjęta po przeanalizowaniu sytuacji na rynku – według nas będzie to optymalny termin wydania gry na rynkach zachodnich” . Co ciekawe w Kraju Kwitnącej Wiśni gra ukaże się planowo – już w październiku.

Wygląda na to, iż SEGA chce po prostu uniknąć „zagubienia” Bayonetty w natłoku innych gier wydawanych w okolicach okresu świątecznego. Może to i dobra decyzja, jednak nie zapominajmy, że na podobny pomysł wpaść mogą także i inni wydawcy – przykładowo całkiem niedawno Take-Two poinformowało o przesunięciu wydania kilku swoich pozycji na początek przyszłego roku, m.in. BioShock 2 czy Red Dead Redemption. Bayonetta nie będzie więc miała lekko.