Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2006, 16:38

autor: Jiker

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix

Amerykański oddział firmy Square Enix, producenta m.in. popularnych gier z gatunku jRPG (np. seria Final Fantasy oraz Dragon Quest), przedstawił letni plan wydawniczy. Choć lista obejmuje jedynie cztery tytuły, to możemy być pewni, że nadrobią ten fakt odpowiednio wysokim poziomem, który będą sobą prezentować.

Amerykański oddział firmy Square Enix, producenta m.in. popularnych gier z gatunku jRPG (np. seria Final Fantasy oraz Dragon Quest), przedstawił letni plan wydawniczy. Choć lista obejmuje jedynie cztery tytuły, to możemy być pewni, że nadrobią ten fakt odpowiednio wysokim poziomem, który będą sobą prezentować.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix - ilustracja #1

Na pierwszy plan wysuwa się Valkyrie Profile: Lenneth (PSP). Gra, będąca konwersją bardzo dobrze przyjętej pozycji wydanej w 1999 roku na konsolę Sony PlayStation, trafiła już na amerykańskie półki sklepowe – dokładnie 18 lipca. Europejska data premiery powinna zostać ujawniona w trakcie kilku najbliższych dni. Więcej informacji na temat wymienionej wyżej gry znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix - ilustracja #2

Drugą letnią pozycją jest Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII (PS2). Wcielimy się w niej w Vincenta Valentine’a, jednego z drugoplanowych bohaterów słynnej “Siódemki”. W grze, w przeciwieństwie do FFVII, położono wielki nacisk na liczne elementy zręcznościowe, przywodzące na myśl pozycje z serii Devil May Cry. Trzeba jednak zaznaczyć, że fani statystyk, rozwijania postaci oraz wielu przygodowych i fabularnych smaczków również znajdą tu coś dla siebie. Amerykańska premiera Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII nastąpi 15 sierpnia. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix - ilustracja #3

 

Kolejnym tytułem współtworzącym plan będzie pierwsza w historii gra z serii Dragon Quest, przygotowywana na konsolę Nintendo DS. W Dragon Quest Heroes: Rocket Slime wcielimy się w przyjaznego, niebieskiego żelka (z gatunku Blue Slime – jeden z przeciwników w „normalnych” grach z serii) o imieniu Rocket. Gra będzie połączeniem RPGa, platformówki oraz przygodówki i z pewnością załata dziurę związaną z niezbyt pokaźną ilością dobrych gier reprezentujących te typy rozgrywki na dwuekranowej konsoli Nintendo. W Dragon Quest Heroes: Rocket Slime wielki nacisk zostanie położony na rozgrywkę wieloosobową. Autorzy zapowiadają, że możliwe będą nawet 16-osobowe sesje. Jej amerykańska premiera będzie miała miejsce 19 września. Europejskie plany co do gry, zostaną ujawnione już niebawem. Więcej informacji znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix - ilustracja #4

Ostatnią pozycją, którą Square Enix ma w zanadrzu jest pełnoprawna kontynuacja gry Valkyrie Profile (PSX) – Valkyrie Profile 2: Silmeria. Pierwsza gra z serii VP, która zawita na PS2, zostanie wydana 26 września (premiera została przyspieszona w stosunku do pierwotnych założeń). Jednocześnie w Stanach i na Starym Kontynencie. Nowością w stosunku do pierwszej części będzie w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, a także delikatnie zmodyfikowany system walki. Co ciekawe styl podróży przez krainy, oparty o rozwiązania typowe dla gier 2D, pozostał nietknięty. Z pewnością będzie to wyróżniać Valkyrie Profile 2: Silmeria spośród innych jRPG. Więcej informacji na jej temat znajdziecie oczywiście w naszej Encyklopedii.