Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII (PS2)

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII PS2

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII jest przygodową grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wchodzącą w skład kompilacji Final Fantasy VII.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

15sierpnia2006

22grudnia2006

pudełko PL

Dirge of Cerberus to gra akcji z elementami cRPG wchodząca w skład kompilacji produktów związanych z Final Fantasy VII, kultową produkcją cRPG z 1998 roku. W jej skład wchodzą także Final Fantasy VII: Advent Children (film kinowy oraz film na dyskach UMD dla PSP o tym samym tytule) oraz Final Fantasy VII: Before Crisis (gra dla telefonów komórkowych).

Wydarzenia przedstawione w „Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus” mają miejsce rok po akcji z filmu kinowego, trzy lata po wydarzeniach z oryginalnej gry i 10 lat po wydarzeniach z gry dla komórek.

Fabuła „Dirge of Cerberus” opowiada o tajemniczej grupie żołnierzy działających w podziemiu przeciwko lokalnym władzom. Ukrywają się od czasu uderzenia w planetę potężnego meteorytu. Głównym bohaterem jest Vincent Valentine - silny rewolwerowiec, jeden z bohaterów pierwszej odsłony „Final Fantasy VII”. Ma on do wypełnienia jedno zadanie - musi on powstrzymać tajemniczą organizację zwaną Deep Ground Soldiers (lub Dirge of Cerberus), która atakuje pokojowo nastawione miasta. Na jego drodze do wymierzenia komuś sprawiedliwości nie raz wspomogą go przyjaciele z oryginalnego „Final Fantasy VII”.

„Dirge of Cerberus” posiada wiele elementów czysto przygodowych, w których musimy rozwiązać różnorodne zagadki. Niekiedy jednak trzeba wykorzystać nasze zdolności posługiwania się bronią oraz skradania. Vincent eliminuje przeciwników m.in. za pomocą pistoletów, trój-lufowego rewolweru oraz ciężkiego karabinu maszynowego. Jest także doskonałym snajperem.

Szata graficzna oraz ścieżka dźwiękowa utrzymana została w klimacie znanym z całej serii „Final Fantasy”. W każdym elemencie gry – przerywnikach filmowych, muzyce i prezentacji postaci twórcy podkreślają epicki charakter przygody czyniąc ją czymś niezapomnianym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 265 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.7 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

Klasyfikacja PEGI Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Network Adaptor

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII - przed premierą

Przed premierą 7 lutego 2006, 09:58

Zdaje sobie sprawę, że osoby, które nie grały w Final Fantasy VII, mogą z kilku powyższych wersów nic nie wynieść, ale taki właśnie będzie urok tej gry – podwójną satysfakcję z odkrywania niuansów fabuły będą mieli Ci, którzy doszli we wspomnianej, kultowej grze do momentu, w którym drużyna Clouda odkrywa Vincenta w podziemiach Shinra Mansion...