Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Valkyrie Profile 2: Silmeria (PS2)
OkładkaValkyrie Profile 2: Silmeria (PS2)

Valkyrie Profile 2: Silmeria PS2

Valkyrie Profile 2: Silmeria to gra cRPG, za produkcję której odpowiadają programiści ze studia Tri-Ace, współpracujący z koncernem Square Enix. Tytuł stanowi prequel wydanej w 1999 roku pozycji o nazwie Valkyrie Profile.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyrie Profile 2: Silmeria Premiera PS2

26września2006

pudełko PL

7września2007

producent: tri-Ace wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Valkyrie Profile 2: Silmeria to gra cRPG, za produkcję której odpowiadają programiści ze studia Tri-Ace, współpracujący z koncernem Square Enix. Tytuł stanowi prequel wydanej w 1999 roku pozycji o nazwie Valkyrie Profile.

Fabuła opowiada nam o losach dwóch dziewcząt – Silmerii i Alishy, które wspólnie egzystują w jednym ciele. Dusza pierwszej z nich przez wiele lat zamieszkiwała mityczną krainę, Walkirię. Pewnego dnia weszła jednak w konflikt z bogiem owego miejsca, Odynem. Ten za karę uwięził Silmerię w ciele Alishy, księżniczki Dipanu i zarazem córki króla Barbarossy. Dziewczyna przez lata nie wiedziała, że ma w sobie cząstkę kogoś innego. Do czasu. Nadszedł moment, kiedy Silmeria przebudziła się i zapragnęła zemsty na Odynie. Rozwścieczony bóg również nie zamierzał pozostawać jej dłużnym.

Mimo, że gra w dużym stopniu rozwija pomysły ze swego pierwowzoru, natrafić tutaj można na kilka nowinek. Jedną z nich jest trójwymiarowy system walki, w którym prócz elementów cRPG pojawiają się także opcje typowe dla strategii. W naszej drużynie znajdować się może do czterech wojowników. W danym momencie dane jest nam sterować jednym z nich, co nie oznacza wcale, że pozostali przyjmują postawę pasywną. Każda z postaci przypisana jest do jednego z przycisków pada. Rodzi to szansę na wyprowadzenie wraz z nią skutecznego combosa, który powali oponentów na łopatki. By urozmaicić nieco bitwy, wprowadzono opcję zamrażania wrogów. Traktując oponenta odpowiednim zaklęciem sprawiamy, że przez kilka sekund jest on unieruchomiony, a my możemy go ponownie zaatakować lub wykorzystać jako platformę, by dostać się do niedostępnej lokacji. Do naszej dyspozycji oddano także lasery, dzięki którym jesteśmy w stanie wykryć niektórych adwersarzy, zanim zdecydują się oni na bezpośrednie starcie.

Poza walkami Valkyrie Profile 2: Silmeria oferuje także eksplorację baśniowego świata. Jest on co prawda przedstawiony w 2D, jednak dzięki użyciu tekstur w wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych efektów wizualnych oprawa wizualna nie odbiega od szeroko pojętych standardów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Valkyrie Profile 2: Silmeria cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Valkyrie Profile 2: Silmeria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Valkyrie Profile 2: Silmeria Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB