Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Valkyrie Profile 2: Silmeria (PS2)

Valkyrie Profile 2: Silmeria PS2

Valkyrie Profile 2: Silmeria to gra cRPG, za produkcję której odpowiadają programiści ze studia Tri-Ace, współpracujący z koncernem Square Enix. Tytuł stanowi prequel wydanej w 1999 roku pozycji o nazwie Valkyrie Profile.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Valkyrie Profile 2: Silmeria (PS2)

producent: Tri-Ace

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26września2006

7września2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyrie Profile 2: Silmeria to gra cRPG, za produkcję której odpowiadają programiści ze studia Tri-Ace, współpracujący z koncernem Square Enix. Tytuł stanowi prequel wydanej w 1999 roku pozycji o nazwie Valkyrie Profile.

Fabuła opowiada nam o losach dwóch dziewcząt – Silmerii i Alishy, które wspólnie egzystują w jednym ciele. Dusza pierwszej z nich przez wiele lat zamieszkiwała mityczną krainę, Walkirię. Pewnego dnia weszła jednak w konflikt z bogiem owego miejsca, Odynem. Ten za karę uwięził Silmerię w ciele Alishy, księżniczki Dipanu i zarazem córki króla Barbarossy. Dziewczyna przez lata nie wiedziała, że ma w sobie cząstkę kogoś innego. Do czasu. Nadszedł moment, kiedy Silmeria przebudziła się i zapragnęła zemsty na Odynie. Rozwścieczony bóg również nie zamierzał pozostawać jej dłużnym.

Mimo, że gra w dużym stopniu rozwija pomysły ze swego pierwowzoru, natrafić tutaj można na kilka nowinek. Jedną z nich jest trójwymiarowy system walki, w którym prócz elementów cRPG pojawiają się także opcje typowe dla strategii. W naszej drużynie znajdować się może do czterech wojowników. W danym momencie dane jest nam sterować jednym z nich, co nie oznacza wcale, że pozostali przyjmują postawę pasywną. Każda z postaci przypisana jest do jednego z przycisków pada. Rodzi to szansę na wyprowadzenie wraz z nią skutecznego combosa, który powali oponentów na łopatki. By urozmaicić nieco bitwy, wprowadzono opcję zamrażania wrogów. Traktując oponenta odpowiednim zaklęciem sprawiamy, że przez kilka sekund jest on unieruchomiony, a my możemy go ponownie zaatakować lub wykorzystać jako platformę, by dostać się do niedostępnej lokacji. Do naszej dyspozycji oddano także lasery, dzięki którym jesteśmy w stanie wykryć niektórych adwersarzy, zanim zdecydują się oni na bezpośrednie starcie.

Poza walkami Valkyrie Profile 2: Silmeria oferuje także eksplorację baśniowego świata. Jest on co prawda przedstawiony w 2D, jednak dzięki użyciu tekstur w wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych efektów wizualnych oprawa wizualna nie odbiega od szeroko pojętych standardów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Valkyrie Profile 2: Silmeria

Klasyfikacja PEGI Valkyrie Profile 2: Silmeria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Valkyrie Profile 2: Silmeria

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB

Brucevsky Ekspert 23 grudnia 2016

Kontynuacja znakomitego jRPG-a z pierwszego PlayStation okazuje się solidnym reprezentantem gatunku. Ma swoje mocne strony, jak ciekawy system walki i rozwoju postaci, ale też denerwujące braki, z miałką fabułą na czele.

7.5
Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie
Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie

wiadomość7 lipca 2007

Pod koniec marca firma Square Enix ogłosiła, że Valkyrie Profile 2: Silmeria zadebiutuje na Starym Kontynencie latem. Do tej pory jednak nie znaliśmy dokładnej daty premiery. Było to o tyle dziwne, że w USA gracze mogą cieszyć się tym RPG-iem od Tri-Ace już od końcówki ubiegłego roku. „Kwadratowi” przerwali wreszcie milczenie i zapowiedzieli europejską wersję na wrzesień.

Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile
Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile

wiadomość28 marca 2007

Fanom produkcji studia Suare Enix nie trzeba przedstawiać marki Valkyrie Profile. W zeszłym roku Amerykanie mogli zwiedzić fantastyczny świat oparty na nordyckiej mitologii dzięki dwóm grom RPG, Valkyrie Profile: Lenneth na PSP oraz jej kontynuacji (dokładniej mówiąc prequelu) Valkyrie Profile 2: Silmeria na PS2. Europejscy gracze, jak to zwykle bywa, musieli czekać.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix
Letni plan wydawniczy firmy Square Enix

wiadomość26 lipca 2006

Amerykański oddział firmy Square Enix, producenta m.in. popularnych gier z gatunku jRPG (np. seria Final Fantasy oraz Dragon Quest), przedstawił letni plan wydawniczy. Choć lista obejmuje jedynie cztery tytuły, to możemy być pewni, że nadrobią ten fakt odpowiednio wysokim poziomem, który będą sobą prezentować.

Valkyrie Profile na PSP oraz PS2
Valkyrie Profile na PSP oraz PS2

wiadomość11 grudnia 2005

Firma Square Enix poinformowała, iż zamierza "odkurzyć" swoją klasyczną grę RPG z 1999, Valkyrie Profile. Co więcej, ukażą się dwie wersje gry - jedna przeznaczona na PSP - Valkyrie Profile: Lenneth, druga na PS2 - Valkyrie Profile: Silmeria.