Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Tales of the Abyss (PS2)

Tales of the Abyss PS2

Tales of the Abyss to gra cRPG, stworzona przez japoński oddział firmy Namco, nazwany Team Symphonia. Tytuł, tak jak większość produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, łączy w sobie elementy baśni i mangi - dalekowschodniej odmiany komiksu.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tales of the Abyss (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

10października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of the Abyss to gra cRPG, stworzona przez japoński oddział firmy Namco, nazwany Team Symphonia. Tytuł, tak jak większość produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, łączy w sobie elementy baśni i mangi - dalekowschodniej odmiany komiksu.

Nacisk fabularny położono na dwie osoby – Luke'a i jego towarzyszkę, czyli Tię. Pierwszy bohater to młodzieniec, który przed siedmioma laty został porwany z domu przez wrogich najeźdźców. Wskutek traumatycznych wydarzeń stracił pamięć, toteż po powrocie w rodzinne strony jego ojciec Duke zabronił mu opuszczania zamieszkiwanej przez niego posiadłości, aby sytuacja nie uległa pogorszeniu. O dziwo okres izolacji pozwolił naszemu podopiecznemu na nieskrępowany trening fizyczny i duchowy. Tia z kolei jest czarodziejką, która po stracie rodziców stała się kapłanką Lorelai, starożytnej religii. Po kilku spotkaniach dwoje ludzi postanowiło, że wyruszy w podróż, której celem będzie naprawianie świata.

Jak przystało na prawdziwych wojowników, Luke i Tia wyposażeni są w stosowną broń. Na oręż składają się różnorakie miecze, halabardy i inne narzędzia zagłady. Podczas potyczek ze złowieszczymi wrogami stosujemy kilka rodzajów uderzeń i bloków. Ponadto dużą rolę odgrywa magia. Zaklęcia, których używamy, reprezentują niemal wszystkie żywioły, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy potraktowali oponenta ognistą kulą, by po chwili zmoczyć ubranie innego przeciwnika. Podczas walki niezwykle przydatne są także umieszczone w lokacjach okręgi. Po wejściu do specjalnego pola możemy wzmocnić używany czar, potęgując w ten sposób efekt, jaki wywoła on na adwersarzach. Naturalnie walka nie jest jedynym zajęciem bohaterów. Podróżują oni także pomiędzy baśniowymi światami, używając do tego celu wyszukanych środków lokomocji. Rozwijają również swoje umiejętności, zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wśród technicznych aspektów Tales of the Abyss warto wymienić ścieżkę dźwiękową. W japońskiej wersji gry roiło się od utworów rodzimych zespołów (np. Bump of Chicken). W edycjach, sprzedawanych na pozostałych kontynentach, pojawiło się natomiast więcej dzieł, wykonanych przez profesjonalną orkiestrę symfoniczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Tales of the Abyss

Wymagania wiekowe Tales of the Abyss

12+

Wymagania sprzętowe Tales of the Abyss

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….

Namco Bandai ujawniło kolejną grę z serii Tales of...

wiadomość21 lutego 2007

Firma Namco Bandai ujawniła dzisiaj, czyli tak jak zapowiadaliśmy, tytuł kolejnej gry z serii Tales of. Okazało się, że będzie to kontynuacja wydanej w 2002 roku Tales of Fandom Vol.1.

Namco Bandai już niedługo ujawni tytuł kolejnej gry z serii Tales of...

wiadomość16 lutego 2007

Firma Namco Bandai poinformowała za pośrednictwem serwisu Tales Channel, że w ciągu najbliższych kilku dni opublikuje zapowiedź kolejnej gry z serii Tales of, której poszczególne odsłony są jednymi z najpopularniejszych przedstawicieli japońskiej odmiany RPG.

Tales of the Abyss w
Tales of the Abyss w "złocie"

wiadomość29 września 2006

Firma Namco Bandai poinformowała o zakończeniu produkcji amerykańskiej wersji Tales of the Abyss, najnowszej odsłony serii gier jRPG. Tam samym gra weszła w tzw. „złotą” fazę i trafiła do tłoczni. Już niebawem, bo 10 października, trafi na tamtejsze półki sklepowe.

Następne gry fabularne z popularnej serii, rozwijanej przez korporację Namco

wiadomość20 czerwca 2006

Już późną jesienią Anno Domini 2006 powinna ukazać się na Zachodzie przetłumaczona na język angielski wersja Tales of the Abyss dla PS2 – edycja japońska pojawiła się u schyłku ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec rozwoju słynnej serii z gatunku cRPG, bowiem ludzie z Namco planują jeszcze wydanie Tales of Tempest dla Nintendo DS oraz trzech zapowiedzianych właśnie gier.