Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPANDiOS
Okładka Valkyrie Profile: Lenneth (PSP)

Valkyrie Profile: Lenneth

Valkyrie Profile: Lenneth jest konwersją gry cRPG, wydanej w 1999. Kierujemy w niej krokami Lenneth, wchodzącej w skład grupy zwanej Walkirią wysyłającą w czasie wojny dusze do Valhalii.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Valkyrie Profile: Lenneth (PSP)

data premiery gry:

18lip2006

PSP

28maj2018

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyrie Profile: Lenneth jest konwersją gry cRPG, wydanej w 1999 roku na platformę PlayStation, którą stworzyła japońska firma developerska Tri–Ace. Pierwotnie port zawitał w 2006 roku na konsolę przenośną PlayStation Portable, a po 12 latach doczekał się również premiery na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Akcja gry została osadzona w trakcie wojny. Gracz przejmuje kontrolę nad Lenneth, wchodzącą w skład grupy zwanej Walkirią, która wszędzie nosi ze sobą śmierć i wysyła dusze do Valhalii, czyli miejsca życia pozagrobowego. Zadaniem użytkownika jest odnalezienie wojowników, którzy mogliby pomóc uratować dom bogów o nazwie Asgard.

Podczas zabawy znajdziemy wszelakiej maści asortyment, który automatycznie doda kadr filmowy do specjalnej galerii, w której następnie obejrzymy kluczowe fragmenty historii. W kwestii scenek przerywnikowych pojawia się jeszcze jedna ciekawostka – otóż intro wprowadzające trwa aż trzy kwadranse i jest obowiązkowe do obejrzenia dla każdego, kto rozpoczyna przygodę z omawianą produkcją.

Twórcy zaimplementowali do Valkyrie Profile: Lenneth na platformę AND, PSP i iOS elementy znane z gier fabularnych, jednak nie są one standardowe, gdyż zdecydowano się na pewnego rodzaju innowacje. Przykładowo poza terytorium bitwy znajduje się dowódca i wysyła czterech wojowników. W związku z tym osoba rozkazująca sprawuje totalną kontrolę nad swoimi herosami i w razie potrzeby może im pomóc poprzez udział w starciu lub używając magii. Umiejętności możemy rozszerzać jedynie po zakończonej walce. Artefakty kupujemy w sklepie lub znajdujemy podczas wędrówki.

Całość została okraszona wysokiej jakości dwuwymiarową oprawą wizualną, zaś świat gry przedstawiono w postaci mapy ukazanej w pełnym 3D. Poszczególna tła są w głównej mierze statyczne, aczkolwiek nie brakuje na nich drobnych elementów animowanych. Sama rozgrywka wygląda natomiast bardzo dynamicznie. Valkyrie Profile: Lenneth oferuje również bardzo bogatą ścieżkę dźwiękową, z symfoniczną ścieżką dźwiękową na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Valkyrie Profile: Lenneth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Valkyrie Profile: Lenneth

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile
Poznaliśmy daty europejskich premier gier spod znaku Valkyrie Profile

wiadomość28 marca 2007

Fanom produkcji studia Suare Enix nie trzeba przedstawiać marki Valkyrie Profile. W zeszłym roku Amerykanie mogli zwiedzić fantastyczny świat oparty na nordyckiej mitologii dzięki dwóm grom RPG, Valkyrie Profile: Lenneth na PSP oraz jej kontynuacji (dokładniej mówiąc prequelu) Valkyrie Profile 2: Silmeria na PS2. Europejscy gracze, jak to zwykle bywa, musieli czekać.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix
Letni plan wydawniczy firmy Square Enix

wiadomość26 lipca 2006

Amerykański oddział firmy Square Enix, producenta m.in. popularnych gier z gatunku jRPG (np. seria Final Fantasy oraz Dragon Quest), przedstawił letni plan wydawniczy. Choć lista obejmuje jedynie cztery tytuły, to możemy być pewni, że nadrobią ten fakt odpowiednio wysokim poziomem, który będą sobą prezentować.

Valkyrie Profile na PSP oraz PS2
Valkyrie Profile na PSP oraz PS2

wiadomość11 grudnia 2005

Firma Square Enix poinformowała, iż zamierza "odkurzyć" swoją klasyczną grę RPG z 1999, Valkyrie Profile. Co więcej, ukażą się dwie wersje gry - jedna przeznaczona na PSP - Valkyrie Profile: Lenneth, druga na PS2 - Valkyrie Profile: Silmeria.

PSP
iOS
AND