Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Dragon Quest: Wars (NDS)

Dragon Quest: Wars NDS

Strategia osadzona w uniwersum serii "Dragon Quest", w której przemieszczamy swoje jednostki po planszy, dążąc do wyeliminowania sił konkurencji.

Strategiczne | fantasy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Dragon Quest: Wars (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28września2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest: Wars to strategia taktyczna, w której kolejne ruchy wykonujemy w systemie turowym. Całość osadzona została w popularnym uniwersum sagi Dragon Quest, a za przygotowanie opisywanej gry odpowiada japońska firma Intelligent Systems (autorzy m.in. serii Advance Wars i Fire Emblem). Finalny produkt opracowano z myślą o klientach usługi DSiWare.

W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad czteroosobową drużyną, w skład której wchodzą potwory znane z innych gier z serii Dragon Quest, takie jak Slime, Dracky, Hammerhood, Healslime, Chimaera czy Golem. Walki prowadzimy na planszach podzielonych na kilkadziesiąt pól o równej wielkości, a zwycięstwo może przyjść na dwa sposoby – poprzez wyeliminowanie stworów konkurencji lub w momencie przedostania się do bazy wroga. W kolejnych turach wybieramy pomiędzy kilkoma różnymi akcjami, między innymi atakami wręcz, magią czy działaniami o charakterze defensywnym. Całość sprowadza się do jak najlepszego wykorzystania atutów posiadanych jednostek i jednocześnie wyeksploatowania słabych stron oddziałów przeciwnika.

W trybie dla pojedynczego gracza kontrolę nad pozostałymi stronami konfliktu przejmuje sztuczna inteligencja, lecz zdecydowanie ciekawiej prezentuje się zabawa z maksymalnymi trzema żywymi graczami. Multiplayer daje możliwość przystępowania zarówno do lokalnych potyczek jak i do starć z osobami z całego świata w oparciu o sieć Internet. Wszystkie nasze postępy są na bieżąco monitorowane, a wynki z kolejnych bitew podsyłane do ogólnoświatowych rankingów.

Dragon Quest: Wars współpracuje z ekranikiem dotykowym konsoli DS i w taki właśnie sposób wydajemy kolejne rozkazy czy przemieszczamy stwory po planszy. Zmagania możemy obserwować z dowolnego ujęcia kamery, a kolejnym atakom towarzyszą ładne animacje uderzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania sprzętowe Dragon Quest: Wars

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSiWare