Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 10:34

autor: Adrian Werner

Remaster jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi na PC i PlayStation 4

Studio tri-Ace i firma Square Enix ogłosiły, że na pecety i PlayStation 4 zmierza remaster gry Star Ocean: The Last Hope. Będzie to pierwsza odsłona popularnego cyklu jRPG, która trafi na PC.

W Japonii remaster ukaże się w przyszłym miesiącu. - Remaster jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2017-10-12
W Japonii remaster ukaże się w przyszłym miesiącu.
REMASTER STAR OCEAN: LAST HOPE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: tri-Ace
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Premiera w Japonii: 28 listopada 2017 r.

Remastery są ostatnio w modzie, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że przy okazji na pecety często trafiają produkcje, które do tej pory dostępne były wyłącznie na konsolach. Najnowszym tego przykładem stała się zapowiedź odświeżonej wersji Star Ocean: The Last Hope, czyli jRPG-a autorstwa studia tri-Ace, który pierwotnie ukazał się na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Remaster zmierza na pecety oraz PlayStation 4. W Japonii premiera odbędzie się 28 listopada i na razie nie wiemy, kiedy tytuł ukaże się na rynkach zachodnich. Na standardowej wersji konsoli firmy Sony gra ma działać w rozdzielczości Full HD, a użytkownicy PlayStation 4 Pro będą mogli bawić się w 4K. Wydanie na PC zaoferuje przerobione sterowanie, dopasowane do myszki i klawiatury, choć nie zabraknie także opcji skorzystania z pada, jak również funkcję robienia screenshotów, która usunie z obrazków elementy interfejsu.

Star Ocean: The Last Hope to czwarta główna odsłona cyklu. Pod względem fabularnym produkcja jest prequelem w stosunku do pierwszej części i jej akcja zaczyna się na Ziemi, w roku 2096, 31 lat po zakończeniu III wojny światowej. Globalny konflikt zniszczył większość powierzchni planety i doprowadził ludzkość na skraj zagłady, zmuszając ocalałych do życia w podziemnych miastach. Akcja rozpoczyna się wkrótce po wynalezieniu napędu umożliwiającego podróże gwiezdne z prędkością nadświetlną, a scenariusz opowiada o załodze wyposażonego w tę technologię statku, który zostaje wysłany z misją znalezienia nowego domu dla rasy ludzkiej.

Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, Star Ocean: The Last Hope oferuje mocno zręcznościowy system walki. W potyczkach kierujemy czteroosobową drużyną i kluczową rolę odgrywa właściwe koordynowanie ataków bohaterów. Równie ważne jest zarządzanie podwładnymi poza misjami. Poprzez interakcje z załogą statku postać gracza kształtuje relacje, które potem mają istotny wpływ na rozgrywkę. Ponadto sami decydujemy jakie postacie będą dzieliły kajuty, a te wybory znajdują potem odbicie w dalszym rozwoju fabuły.

  1. Oficjalna strona gry