Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gadget Tycoon (PC)

Crazy Factory PC

Gadget Tycoon

Gra strategiczno-ekonomiczna, w której mamy możliwość dorobienia się fortuny sprzedając przeróżne dziwaczne zabawki (m. in. rolki z napędem odrzutowym, androidy pomagające odrabiać prace domowe) tworzone przez zespół pomysłowych wynalazców.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Gadget Tycoon (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19września2001

17kwietnia2003

pudełko PL

Gadget Tycoon to gra finansowo-strategiczna, w której rozwijamy własny interes, zarządzamy zespołem wynalazców i tworzymy, a następnie sprzedajemy różnego rodzaju zabawki (tytułowe gadżety). W skład naszego asortymentu wchodzą, na przykład rolki z napędem odrzutowym, androidy pomagające odrabiać prace domowe czy też „kosmiczne ubikacje”, które składają się z trzydziestu komponentów każdy.

Nowe elementy można zdobywać przeprowadzając badania naukowe jak również posługując się szpiegostwem przemysłowym wykradać je konkurencji. Oprócz zmagań z wszędobylskim urzędem skarbowym musimy sobie poradzić również z przedstawicielami mniej legalnej organizacji jaką jest mafia (można też z nią współpracować).

Do dyspozycji gracza oddanych zostało dziesięć misji, scenariusze z otwartymi zakończeniami i możliwość zabawy poprzez Internet lub sieć lokalną do ośmiu osób jednocześnie. Całość oprawy audiowizualnej Gadget Tycoon utrzymana jest w specyficznym, komiksowo-kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 348 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Crazy Factory

Wymagania wiekowe Gadget Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crazy Factory

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM

Crazy Factory - recenzja gry
Crazy Factory - recenzja gry

Recenzja 23 lipca 2003, 11:39

Od strony technicznej Gadget Tycoon prezentuje się przyzwoicie. Świat gry przedstawiony został w rzucie izometrycznym. Poszczególne obiekty zostały wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Zastrzeżenia budzi natomiast animacja ruchu naszych ludzi. Pracownicy poruszają się mało naturalnie, co powoduje pojawienie się szerokiego uśmiechu na twarzy gracza. Muzyka w grze została dopasowana do aktualnej sytuacji na ekranie. Jeśli nasza firma dobrze prosperuje, muzyka przybiera szybki, radosny rytm. Jeżeli natomiast wiedzie nam się kiepsko, wówczas rytmy płynące z głośników mają smutny, melancholijny wręcz charakter.