Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2018, 09:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Game Dev Tycoon - nowy tryb pozwala walczyć z piractwem (patch 1.6.11)

Deweloperzy gry Game Dev Tycoon udostępnili aktualizację 1.6.11, w której pojawił się Pirate Mode – nowy tryb o wysokim poziomie trudności, pozwalający stosować zabezpieczenia DRM dla wirtualnych projektów.

Twórcy Game Dev Tycoon walczą z piractwem na różne pomysłowe sposoby. - Game Dev Tycoon - nowy tryb pozwala walczyć z piractwem (patch 1.6.11) - wiadomość - 2018-03-12
Twórcy Game Dev Tycoon walczą z piractwem na różne pomysłowe sposoby.
Game Dev Tycoon – patch 1.6.11 w skrócie:
  • Pirate Mode;
  • konsola Ninvento Swap;
  • zmieniony ekran recenzji i powiadomienia;
  • nowe ikonki, tematy oraz dodatkowe usprawnienia.

Twórcy gier wideo różnie radzą sobie z piractwem. Niektórzy korzystają z technologii Denuvo, inni starają się przekonać do siebie graczy, dodając rozmaite dodatki, kolejni udostępniają swój projekt w serwisie The Pirate Bay, a jeszcze inni walczą z nielegalnymi użytkownikami w samej grze. Np. w Quantum Break postać gracza otrzymuje przepaskę na oko, a w The Talos Principle nie działa winda. Na kolejny intersujący patent wpadło studio Greenheart Games, które udostępniło ostatnio na PC-tach (nie wiadomo, czy pojawi się na urządzeniach mobilnych) aktualizację 1.6.11 dla kilkuletniej już gry Game Dev Tycoon. Wprowadzono w niej Pirate Mode – nowy tryb o wysokim poziomie trudności. Naszym zadaniem podczas zabawy jest walka z piractwem. Dokonujemy tego m.in. dzięki zabezpieczeniom DRM, ale po zastosowaniu tego rozwiązania musimy liczyć się z niezadowoleniem graczy, czyli tak jak w rzeczywistości.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze podejście do piractwa w wykonaniu studia Greenheart Games. Kilka lat temu deweloperzy wpadli na inny pomysł. Wypuścili za pośrednictwem BitTorrenta zmodyfikowaną wersję Game Dev Tycoon, w której wyprodukowane przez nas gry były nielegalnie pobierane, co ostatecznie doprowadzało do upadku wirtualnego studia.

Pirate Mode znajdziecie w opcjach podczas rozpoczynania nowej gry. - Game Dev Tycoon - nowy tryb pozwala walczyć z piractwem (patch 1.6.11) - wiadomość - 2018-03-12
Pirate Mode znajdziecie w opcjach podczas rozpoczynania nowej gry.

W aktualizacji 1.6.11 pojawiło się jeszcze kilka innych nowinek. Dodano m.in. platformę sprzętową Ninvento Swap, tematy, ikony, możliwość losowego generowania postaci na początku rozgrywki, zmieniono ekran recenzji i system powiadomień. Pojawiło się też parę mniejszych usprawnień, o których przeczytacie w opublikowanym komunikacie.

Game Dev Tycoon znajdziecie na Steamie (35,99 zł) oraz w sklepach App Store (23,99 zł) i Google Play (23,99 zł).