Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 09:26

Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. Stardew Valley, Riot i Legends of Eisenwald)

Firma Valve opublikowała nową listę gier zaakceptowanych na Steam dzięki usłudze Greenlight. Tym razem wśród szczęśliwych produkcji znalazła się platformówka Bleed, strategia o prowadzeniu studia deweloperskiego Game Dev Tycoon, horror The Legend, turowa strategia Legends of Eisenwald, symulator zamieszek Riot i farmerskie RPG Stardew Valley.

Jednym z zaakceptowanych tytułów jest horror The Legend. - Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. Stardew Valley, Riot i Legends of Eisenwald) - wiadomość - 2013-05-17
Jednym z zaakceptowanych tytułów jest horror The Legend.

Studio Valve ujawniło kolejną listę tytułów zaakceptowanych na serwis Steam dzięki głosom oddanym przez użytkowników w ramach usługi Greenlight. Szczęśliwe pozycje to:

  1. Bleed
  2. Game Dev Tycoon
  3. The Legend
  4. Legends of Eisenwald
  5. Riot
  6. Stardew Valley

Warto przypomnieć, że przyjęcie gier na Steam nie oznacza, że wszystkie one są już dostępne w sprzedaży. Większość produkcji zaakceptowanych tym razem to pozycje całkiem dobrze znane. Legend of Eisenwald oraz Riot odniosły sukces na serwisach crowdfundingowych i wiele osób, które wsparły je na Kickstarterze i Indiegogo oddało na nie głosy również na Steam Greenlight. Z kolei twórcy Game Dev Tycoon skorzystali na zamieszaniu wywołanym zastosowaniem nietypowej metody walki z piractwem. Natomiast zaakceptowanie The Legend jest zasługą niesłabnącej wśród pecetowców popularności interaktywnych horrorów. Warto więc zwrócić uwagę na pozostałe dwa tytuły, gdyż są one zdecydowanie najmniej rozpoznawalnymi produkcjami w zestawie.

  1. Steam Greenlight - strona oficjalna

Bleed to dwuwymiarowa platformówka kładąca nacisk przede wszystkim na dynamiczne starcia z wrogami. Gracze wcielą się w dziewczynę imieniem Wryn, której największym marzeniem jest zostanie najpopularniejszą bohaterką gier. Problem w tym, że walka o ten tytuł zakończyła się już dawno temu i wyłoniła grupę faworytów, wśród których nie ma Wryn. Dlatego, aby zrealizować swoje ambicje, dziewczyna będzie musiała ich wszystkich wyeliminować. Dokonamy tego na przestrzeni siedmiu rozległych poziomów. Na końcu każdego z nich czeka potężny boss.

Gra zaoferuje rozbudowany system walki oparty głównie na broni palnej. Wśród dostępnego arsenału znajdziemy również miotacze ognia, zdalnie detonowane ładunki wybuchowe oraz miecz potrafiący odbijać kule. Gracze będą mogli aktywować spowalnianie czasu, co pozwoli na skuteczne poradzenie sobie z pomieszczeniami gęsto wypełnionymi wrogami. Pojawi się również opcja odblokowania trzech dodatkowych postaci z własnymi stylami walki. Poza standardową kampanią w Bleed znajdziemy również tryb kooperacyjny.

Z kolei Stardew Valley to sandboksowe RPG opowiadające o życiu farmera. Naszym zadaniem będzie sadzenie roślin i zbieranie plonów oraz rozbudowa gospodarstwa o nowe struktury i uprawy. Rozgrywkę zaczniemy jako kompletny żółtodziób, ale wraz z postępami w zabawie będziemy zdobywali punkty doświadczenia, które wydamy na rozwój umiejętności takich jak rolnictwo, górnictwo, połów ryb czy karmienie zwierząt. Bohater uczyć się ma również nowych przepisów kulinarnych oraz schematów konstrukcji przedmiotów.

Nasz farmer weźmie udział w życiu okolicznej wioski. Zamieszkiwać ją będzie ponad trzydzieści postaci. Każda z nich posiadać ma własną osobowość i dobowe, miesięczne oraz roczne plany działań. Zyskanie ich przyjaźni otworzy przed nami nowe zadania oraz okazje do zarobku. Pojawi się również możliwość zawarcia małżeństwa i wychowywania dzieci. Dodatkową atrakcją będą wyprawy archeologiczne, podczas których wykopiemy przedmioty pozostawione przez wymarłą cywilizację.