Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 09:58

autor: qjin

Injustice: Gods Among Us na czele amerykańskiej listy bestsellerów - kwietniowy raport NPD

Injustice: Gods Among Us, bijatyka stworzona przez zespół NetherRealm Studios, zajęła pierwszą lokatę na amerykańskiej liście bestsellerów w kwietniu – informuje firma NPD Group. W dziesiątce najlepszych znalazły się także debiutujące produkcje.

Bijatyka Injustice zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w kwietniowym TOP 10 bestsellerów w USA - Injustice: Gods Among Us na czele amerykańskiej listy bestsellerów - kwietniowy raport NPD - wiadomość - 2013-05-17
Bijatyka Injustice zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w kwietniowym TOP 10 bestsellerów w USA

Injustice: Gods Among Us, bijatyka z superbohaterami z uniwersum DC, wdarła się na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się gier w USA. Wyniki, które podała firma analityczna NPD Group, dotyczą całego ubiegłego miesiąca. To pierwszy przypadek od kwietnia 2011 roku, kiedy na najwyższym podium znajduje się bijatyka. Ostatnio udało się to innej grze NetherRealm Studios – Mortal Kombat. W samym kwietniu z półek sklepowych rozeszło się ponad 250 tys. egzemplarzy, a według ostatnich danych – liczba ta w Stanach Zjednoczonych przekroczyła wartość 424 tys. sztuk. Gra schodzi jak ciepłe bułeczki również w Wielkiej Brytanii, bowiem już w premierowym tygodniu wskoczyła na pierwsze miejsce i nadal utrzymuje wysoką lokatę, ostatnio czwartą. W Polsce Injustice także nie radzi sobie najgorzej – pod koniec kwietnia w zestawieniu Empiku srebro zdobyła wersja na konsolę PlayStation 3.

Miejsca w pierwszej piątce zajęły: Dead Island: Riptide, polska gra akcji z zombiakami, BioShock Infinite, FPS z akcją osadzoną w podniebnym mieście, Call of Duty: Black Ops II, kontynuacja niezwykle popularnej serii wojennych strzelanin, i Defiance, produkcja MMO firmy Trion Worlds. Z kolei całą listę bestsellerów kwietnia w USA zamykają Lego City Undercover (tylko 3DS, wersja na Wii U debiutowała w marcu tego roku), czyli kolejne „klockowe” dzieło Traveller's Tales, oraz MLB 13: The Show (PS3, PS Vita), produkcja sportowa o tematyce baseballu. Warto wspomnieć, że Lego City Undercover debiutowało zaledwie tydzień przed końcem kwietnia i w ciągu tego krótkiego okresu, jak informuje Nintendo, udało się sprzedać niemalże 94 tys. egzemplarzy, zarówno wersji pudełkowych, jak i cyfrowych. Nie gorzej radzi sobie inny tytuł na konsolę przenośną Nintendo, Luigi’s Mansion: Dark Moon, którego gracze zakupili przeszło 530 tys. kopii.

W sprzedaż wliczono edycje specjalne, w tym kolekcjonerskie (dotyczy to tych gier, które doczekały się takich wydań), ale nie brano pod uwagę zestawów ze sprzętem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą bestsellerów kwietnia 2013 roku w USA. W zestawieniu odnotowaliśmy także platformy sprzętowe i wydawców.

Gra

Platformy sprzętowe

Wydawca

1. Injustice: Gods Among Us

X360, PS3, Wii U

Warner Bros

2. Dead Island: Riptide

PC, X360, PS3

Deep Silver

3. BioShock: Infinite

PC, X360, PS3

Take-Two

4. Call of Duty: Black Ops II

PC, X360, PS3, Wii U

Activision Blizzard

5. Defiance

PC, X360, PS3

Trion Worlds

6. Luigi’s Mansion: Dark Moon

3DS

Nintendo

7. NBA 2K13

PC, X360, PS3, Wii, Wii U, PSP

Take-Two Interactive

8. Skylanders Giants

X360, PS3, Wii, Wii U, 3DS

Activision Blizzard

9. Lego City Undercover: The Chase Begins

3DS

Nintendo

10. MLB 13: The Show

PS3, PS Vita

Sony

Firma analityczna NPD podsumowała sytuację na amerykańskim rynku gier wideo w minionym miesiącu. Przychody ze sprzedaży pudełkowych gier, konsol czy akcesoriów wyniosły 495,2 miliona dolarów, czyli o 25% mniej niż w analogicznym miesiącu zeszłego roku. Jednakże Liam Callahan zaznacza, że to zaledwie ok. połowa sumy. Szacując wyniki z rynku wtórnego i cyfrowego, włącznie z zakupami pełnych wersji gier, dodatkowych zawartości, mikrotransakcjami, subskrypcjami czy aplikacjami społecznościowymi i mobilnymi, konsumenci wydali w kwietniu łącznie 802 miliony dolarów. Spadek o 17% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku odnotowano w kategorii oprogramowania, a o 42% w przypadku konsol. Najlepiej w kwietniu radziło sobie urządzenie Microsoftu – sprzedano 130 tys. sztuk Xboksa 360.