Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 10:15

autor: Sarge

Castlevania: Lords of Shadow najlepiej sprzedającą się odsłoną serii

Wygląda na to, że Castlevania: Lords of Shadow jest najlepiej sprzedającą się odsłoną serii, której początki sięgają lat 80. XX wieku. Tak wynika ze słów producenta gry, która w tym roku doczeka się kontynuacji. Jakie oczekiwania ma deweloper w stosunku do sequela?

David Cox z firmy Konami zdradził serwisowi Destructoid, że wydana w 2010 roku gra Castevania: Lords of Shadow odniosła największy sukces w historii serii Castlevania. Oznacza to, że żadna inna odsłona tego cyklu nie sprzedała się lepiej.

Producent serii Castlevania nie zdradził dokładnych liczb, więc tak naprawdę nie wiemy, ile konkretnie sprzedało się do tej pory egzemplarzy gry Castlevania: Lords of Shadow. Powiedział jednak, że firma Konami ma „realistyczne oczekiwania” względem nadchodzącej kontynuacji tego tytułu. Użył nawet stwierdzenia, że jeśli Castlevania: Lords of Shadow 2 sprzeda się w liczbie 3,5 miliona egzemplarzy, „zacząłby tańczyć nago na ulicy”.

Castlevania: Lords of Shadow odniosła spory sukces - Castlevania: Lords of Shadow najlepiej sprzedającą się odsłoną serii - wiadomość - 2013-05-17
Castlevania: Lords of Shadow odniosła spory sukces

David Cox zwrócił uwagę na fakt, że inne slashery miały ostatnio „rozczarowującą” sprzedaż, więc przed Castlevania: Lords of Shadow 2 ciężkie zadanie do wykonania. Można się domyślać, że producent miał na myśli grę God of War: Wstąpienie. Najnowszą odsłonę popularnej serii w niecałe trzy tygodnie od premiery nabyło ok. 360 tysięcy amerykańskich graczy. Nie znamy wprawdzie dokładnych, globalnych wyników sprzedaży, ale nie ulega wątpliwości, że firma Sony miała większe oczekiwania co do tego tytułu.

Castlevania: Lords of Shadow to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w latach 80. XX wieku. Odpowiedzialne za tę produkcję studio MercurySteam Entertainment pracuje także nad kontynuacją. Rozgrywka przypomina takie serie, jak God of War, czy Devil May Cry. W trakcie zabawy w efektowny sposób eliminujemy setki wrogów, rozwijamy postać, a całość jest dodatkowo wzbogacona o elementy platformowe.