Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2013, 15:49

autor: Adrian Werner

Nordic Games pracuje nad nową odsłoną cyklu AquaNox

Firma Nordic Games pracuje nad nową odsłoną cyklu AquaNox. Projekt jest na wczesnym etapie produkcji, więc nie wiemy jeszcze, kiedy będziemy mogli ponownie zasiąść w kokpicie futurystycznego okrętu podwodnego.

Screen z pierwszej części AquaNox. - Nordic Games pracuje nad nową odsłoną cyklu AquaNox - wiadomość - 2013-08-24
Screen z pierwszej części AquaNox.

Mamy dobre wieści dla miłośników serii AquaNox. Firma Nordic Games ogłosiła zamiar wskrzeszenia tej nieco zapomnianej już marki. Kolejna odsłona cyklu znajduje się już w produkcji, ale projekt jest na tyle wczesny, że twórcy nie są jeszcze gotowi pokazać go szerokiej publiczności. Zamiast tego wydawca zaprezentował demo na zamkniętym pokazie dla prasy. Materiał był krótki i demonstrował jedynie dobieranie podzespołów oraz uzbrojenia do futurystycznego okrętu podwodnego oraz kilka sekund eksploracji oceanu.

  1. Nordic Games – oficjalna strona firmy

Ta skromna demonstracja miała za zadanie pokazać jedynie, w jakim kierunku zmierza projekt pod względem atmosfery i stylu. Nordic Games ma w zwyczaju tworzyć dla każdej dużej marki szereg prototypów, aby przed rozpoczęciem pełnej produkcji właściwie dobrać kierunek, w jakim podąży gra. Firma ma podobne plany względem marek takich jak Titan Quest czy Red Faction, które nabyła na aukcji postawionego w stan bankructwa THQ.

Cykl zapoczątkowała gra Archimedean Dynasty. - Nordic Games pracuje nad nową odsłoną cyklu AquaNox - wiadomość - 2013-08-24
Cykl zapoczątkowała gra Archimedean Dynasty.

Niestety na razie nie wiemy na jakie platformy zmierza nowe AquaNox, ani na kiedy Nordic Games zaplanowało jego premierę. Nie podano również nazwy dewelopera, któremu powierzono zadanie wskrzeszenia cyklu.

Cykl zapoczątkowała gra Archimedean Dynasty z 1996 roku. Po zmianie wydawcy twórcy, czyli ludzie z niemieckiego studia Massive Development, nie mogli korzystać tego tytułu, więc kolejna odsłona nazwana została AquaNox. Zespół w 2000 roku kupiła firma JoWood, która dwa lata temu zbankrutowała. Na aukcji mającej zaspokoić zobowiązania względem wierzycieli sprzedano praktycznie wszystkie aktywa wydawcy. Nordic Games skorzystało z tej okazji, aby kupić prawa do marki AquaNox.

Seria należy do rzadkiego gatunku pseudo-symulatorów okrętów podwodnych. Tego typu produkcje przypominają w podstawowych założeniach kosmiczne symulatory, oferując z jednej strony rozbudowany system sterowania, a z drugiej strony niezbyt realistyczny silnik fizyczny. Poza AquaNox i Archimedean Dynasty praktycznie jedynymi innymi godnymi polecenia produkcjami tego typu są Sub Culture oraz Subwar 2050.

Ostatnia aktualizacja: 2013-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Aquanox: Deep Descent

Aquanox: Deep Descent