Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka Aquanox: Deep Descent (XONE)

Aquanox: Deep Descent

Wzbogacony elementami akcji symulator futurystycznej łodzi podwodnej, stanowiący kontynuację popularnej serii Aquanox, wydawanej w latach 2001-2002. Za powstanie tej odsłony serii odpowiada serbskie studio Digital Arrow, znane za sprawą gry InMomentum.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | multiplayer | crowdfunding | pod wodą | kooperacja | elementy symulacyjne

Okładka Aquanox: Deep Descent (XONE)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Aquanox: Deep Descent to trzecia odsłona serii symulatorów futurystycznych łodzi podwodnych, tym razem stworzona przez serbskie studio Digital Arrow (autorzy InMomentum). Za wcześniejsze odsłony cyklu odpowiadał zespół Massive Development.

Aquanox: Deep Descent nie kontynuuje wątków znanych z poprzednich odsłon Aquanox, lecz opowiada własną historię. Tytuł zabiera nas do świata, w którym ludzie, z powodu zatrucia powierzchni przez wadliwe nanoboty, zmuszeni zostali do przeniesienia swojej cywilizacji pod wodę. Skażenie doprowadziło także do licznych mutacji morskiej fauny, w związku z czym w grze pojawiają się zwierzęta i ryby, których próżno szukać w typowym atlasie. Przerośnięte stworzenia nie są jednak jedynymi zagrożeniami, bowiem ludzie, jak to ludzie, podzielili się na zwalczające się frakcje.

Gracz siada za sterami futurystycznej łodzi podwodnej i angażuje się w różnego rodzaju zadania, m.in. zlecenia handlowe, gromadzenie surowców, napady czy bitwy. Może on dołączyć do wybranej frakcji lub działać na własną rękę. Wzorem kosmicznego cyklu Elite, w Aquanox: Deep Descent balans rozgrywki został przesunięty w stronę symulacji, choć nadal jest tu sporo okazji, żeby sobie postrzelać. Twórcy zadbali, by realistyczne było nie tylko sterowanie i fizyka okrętów, lecz również sama budowa świata. Przejawia się to chociażby w tym, że w grze nie znajdziemy zbyt wiele konstrukcji ze szkła – na pewno ładnych, ale raczej niepraktycznych w świecie targanym konfliktami. Podobnie rzecz ma się z dostępnymi technologiami i ulepszeniami statków.

Kampania fabularna została przygotowana z myślą o czteroosobowym trybie kooperacji. Nawet podczas rozgrywki solowej przez większość czasu graczowi towarzyszą trzy inne jednostki sojusznicze, sterowane przez AI, nad którymi można przejąć bezpośrednią kontrolę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Gry podobne do Aquanox: Deep Descent

Wymagania wiekowe Aquanox: Deep Descent

16+

Wymagania sprzętowe Aquanox: Deep Descent

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 1 GB Radeon HD 5850 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit

Aquanox: Deep Descent - wkrótce odbędzie się zamknięta beta multiplayera
Aquanox: Deep Descent - wkrótce odbędzie się zamknięta beta multiplayera

wiadomość22 października 2017

Podwodna strzelanka Aquanox: Deep Descent doczeka się wkrótce kolejnej zamkniętej bety multiplayera, do której dostęp otrzymają m.in. osoby uczestniczące w poprzednich testach.

Świeży film z rozgrywki przypomina o Aquanox: Deep Descent
Świeży film z rozgrywki przypomina o Aquanox: Deep Descent

wiadomość31 sierpnia 2017

Po udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter Aquanox: Deep Descent trafiło pod opiekuńcze skrzydła firmy THQ Nordic. Po dłuższej przerwie wydawca postanowił przypomnieć graczom o tej produkcji i opublikował zwiastun rozgrywki.

Aquanox: Deep Descent - wypuszczono zapis prezentacji z gamescomu
Aquanox: Deep Descent - wypuszczono zapis prezentacji z gamescomu

wiadomość27 sierpnia 2016

Studio Digital Arrow i firma THQ Nordic udostępniły zapis prezentacji podwodnego symulatora Aquanox: Deep Descent, zarejestrowanej w oparciu o wersję pokazywaną podczas targów gamescom. Materiał trwa prawie dwanaście minut i daje dobre pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten projekt.

Elex wyjdzie w 2017 roku, SpellForce 3 i The Guild 3 jeszcze w 2016
Elex wyjdzie w 2017 roku, SpellForce 3 i The Guild 3 jeszcze w 2016

wiadomość23 marca 2016

Firma Nordic Games poinformowała, że gry Elex, Aquanox: Deep Descent i Battle Chasers: Nightwar ukażą się dopiero w 2017 r. Natomiast jeszcze w tym roku zagramy m.in. w SpellForce 3 i The Guild 3.

Aquanox: Deep Descent - Kickstarter zakończony sukcesem
Aquanox: Deep Descent - Kickstarter zakończony sukcesem

wiadomość13 września 2015

Sukcesem zakończył się Kickstarter Aquanox: Deep Descent, czyli kolejnej odsłony cyklu podwodnych symulatorów.

PC
PS4
XONE