Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Aquanox: Deep Descent (PC)
OkładkaAquanox: Deep Descent (PC)

Aquanox: Deep Descent

Wzbogacony elementami akcji symulator futurystycznej łodzi podwodnej, stanowiący kontynuację popularnej serii Aquanox, wydawanej w latach 2001-2002. Za powstanie tej odsłony serii odpowiada serbskie studio Digital Arrow, znane za sprawą gry InMomentum.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | crowdfunding | pod wodą | kooperacja | elementy symulacyjne

Aquanox: Deep Descent Premiera

anulowana

PS4 XONE

16paź2020

PC

Gry podobne do Aquanox: Deep Descent

Subnautica

Diluvion

Descent

Aquanox: Deep Descent to czwarta odsłona kultowego cyklu strzelanek, w których zasiadamy za sterami futurystycznych łodzi podwodnych, zapoczątkowanego w 1997 roku przez grę Archimedean Dynasty. Produkcja została opracowana przez serbskie studio Digital Arrow (wcześniej pieczę nad serią sprawował zespół Massive Development), a jej powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Aquanox: Deep Descent roztacza przed nami ponurą wizję przyszłości. Po tym, jak powierzchnia Ziemi przestała nadawać się do życia, ludzkość postanowiła przenieść się pod wodę. W obliczu kurczących się zapasów i ograniczonego dostępu do surowców, świat ochrzczony mianem Aqua szybko podzieliły między sobą zwaśnione frakcje. W trakcie rozgrywki lądujemy w samym środku ich konfliktu i tylko od nas zależy, jak potoczy się nasza historia w tym uniwersum.

Mechanika

W Aquanox: Deep Descent akcję obserwujemy z oczu pilota łodzi podwodnej (FPP). Podczas rozgrywki zajmujemy się eksploracją rozległych głębin i realizacją rozmaitych zadań; od przeszukiwania wraków, przez pozyskiwanie surowców i handel, skończywszy na napadach oraz starciach z przeciwnikami. Zdobyte w ten sposób środki możemy przeznaczyć na zakup nowych łodzi bądź lepszego wyposażenia dla już posiadanych, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Od nas zależy, czy zdecydujemy się na uniwersalną (która nieźle sprawdzi się w niemal każdej sytuacji), czy też bardziej wyspecjalizowaną jednostkę (jak ciężki krążownik lub szybki i zwinny batyskaf). Nabywając nowe części warto z kolei pamiętać, że każda z nich ma bezpośredni wpływ na statystyki kontrolowanej przez nas jednostki, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w jej wytrzymałości, prędkości, sile ataku bądź sterowności.

Oczywiście w podwodnym świecie zdominowanym przez wojnę frakcji starcia z nieprzyjaciółmi są na porządku dziennym. W ich trakcie musimy wykazać się zręcznością i refleksem, wykorzystując dobrodziejstwa sterowania pozwalającego na manewrowanie w niemal 360 stopniach. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by unikać ostrzału, wykonując szybkie ruchy w bok bądź korzystając z dopalacza. Co zaś tyczy się dostępnego uzbrojenia – główny arsenał obejmuje między innymi wyrzutnię torped (Breaker), ciężki karabin maszynowy (Stingray) czy działko ostrzeliwujące nieprzyjaciół chmurą metalowych odłamków (Shrapnel). Każda z tych giwer posiada również mocniejszą, alternatywną wersję przystosowaną do określonych sytuacji. Ponadto do naszej dyspozycji oddano szeroki wachlarz broni pobocznych; choć amunicja do nich jest nieskończona, łatwo się przegrzewają, po czym potrzebują nieco czasu na powrót do gotowości bojowej.

Tryby gry

Filarem gry Aquanox: Deep Descent jest tryb fabularny, w którym możemy bawić się w pojedynkę lub współpracując z maksymalnie trójką graczy. Co ciekawe, nawet podczas rozgrywki solo nieustannie towarzyszy nam trójka pilotów kontrolowanych przez SI; dzięki temu znajomi mogą do nas dołączać w dowolnym momencie. Poza tym na sprawdzenie czeka moduł PvP składający się między innymi z takich trybów, jak Deathmatch oraz Team Deathmatch.

Kwestie techniczne

Aquanox: Deep Descent może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. W parze z nią idzie dopracowane udźwiękowienie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Aquanox: Deep Descent cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Aquanox: Deep Descent

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Aquanox: Deep Descent Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-950 3.06 GHz / AMD A8-6600K 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE