Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2016, 15:53

Aquanox: Deep Descent - wypuszczono zapis prezentacji z gamescomu

Studio Digital Arrow i firma THQ Nordic udostępniły zapis prezentacji podwodnego symulatora Aquanox: Deep Descent, zarejestrowanej w oparciu o wersję pokazywaną podczas targów gamescom. Materiał trwa prawie dwanaście minut i daje dobre pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten projekt.

Tegoroczna edycja targów gamescom już dawno za nami, ale do sieci wciąż trafiają świeże materiały z tej imprezy. Najnowszy z nich stanowi zapis prezentacji gry Aquanox: Deep Descent, czyli podwodnego symulatora science-fiction będącego nową odsłoną najpopularniejszej marki tego typu. Filmik pochodzi z wersji pre-alfa, ale i tak projekt prezentuje się na nim imponująco.

AQUANOX: DEEP DESCENT W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Digital Arrow
  • Wydawca: THQ Nordic
  • Gatunek: symulator
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 2017 r.

Gra stanowić ma restart serii i nie będzie kontynuowała wątków z poprzednich odsłon, czyli Archimedean Dynasty, Aquanox i Aquanox 2: Revelation. Wizja świata przyszłości będzie jednak podobna i ponownie przeniesiemy się do dystopijnych realiów, w których katastrofa ekologiczna doprowadziła do zalania wszystkich lądów, zmuszając ludzkość do przeniesienia resztek cywilizacji pod wodę.

Ambicją autorów jest stworzenie gry łączącej najlepsze elementy wcześniejsych odsłon. Chcą połączyć głębię rozgrywki i elementy strategiczne Archimedean Dynasty z dynamiczną akcją obu części Aquanox. Twórcy nie zamierzają jednak tylko odtwarzać rozwiązań poprzedników i mają w planach także sporo nowości. Najważniejszą z nich jest dodanie trybu kooperacyjnego dla maksymalnie czterech osób, pozwalającego wspólnie przejść całą kampanię.

Aquanox: Deep Descent - wypuszczono zapis prezentacji z gamescomu - ilustracja #1

Ponadto gracze otrzymają znacznie większe możliwości ulepszania okrętów podwodnych. W grze znajdzie się spory wybór jednostek i każdą z nich będziemy mogli w dużym stopniu modyfikować. Niektóre z nich oparte będą na modelach z poprzednich odsłon, a inne stanowić mają nowe projekty. Każdy statek wyposażony zostanie w dwie główne bronie, ale będziemy mogli także zamontować dodatkowo kilka słabszych typów uzbrojenia, np. automatyczne działko czy zasób min.

Gra położy duży nacisk na eksplorację, która nagradzana będzie przydatnymi surowcami. Świat gry podzielony będzie na serię stref. W ramach każdej otrzymamy pełną swobodę zwiedzania, a po odblokowaniu kolejnej strefy zawsze będziemy mogli powrócić do poprzednich.

Aquanox: Deep Descent zmierza wyłącznie na pecety, a premiera gry ma nastąpić późną wiosną przyszłego roku. Poza kampanią i trybem kooperacyjnym pojawią się również rozgrywki multiplayer typu PvP i autorzy zamierzają zimą udostępnić betę trybu rywalizacji.

  1. Oficjalna strona gry