Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2017, 16:46

autor: Vergil

Świeży film z rozgrywki przypomina o Aquanox: Deep Descent

Po udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter Aquanox: Deep Descent trafiło pod opiekuńcze skrzydła firmy THQ Nordic. Po dłuższej przerwie wydawca postanowił przypomnieć graczom o tej produkcji i opublikował zwiastun rozgrywki.

Firma THQ Nordic, pod której skrzydłami znajduje się Aquanox: Deep Descent, oszczędnie dawkuje informacje na temat tej produkcji. Niemniej, tytuł żyje i ma się dobrze, o czym świadczy zwiastun prezentujący sceny wyjęte wprost z gry.

Najwyraźniej studio Digital Arrow doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na co się porywa. Aquanox: Deep Descent zdaje się bowiem mieć wszystko to, z czym można kojarzyć pierwszą i drugą odsłonę cyklu (wydane kolejno w 2001 i 2002 roku), a także swoistą „grę-matkę” całej serii, czyli Archimedean Dynasty (z 1997 roku). Mowa przede wszystkim o klimacie, który wręcz wylewa się z ekranu w trakcie eksploracji niezbadanych głębin, a także o dynamice podwodnych starć z przeciwnikami (nierzadko znacznie większymi niż łódź, za której sterami przyjdzie nam zasiąść), w trakcie których zrobimy użytek zarówno z karabinów maszynowych plujących ogniem w zastraszającym tempie, jak i z wyrzutni rakiet.

Wypłynęliśmy na suchego przestwór oceanu… no, może nie tak suchego… o, słuchajcie, ktoś nas woła! - Świeży film z rozgrywki przypomina o Aquanox: Deep Descent - wiadomość - 2017-08-31
Wypłynęliśmy na suchego przestwór oceanu… no, może nie tak suchego… o, słuchajcie, ktoś nas woła!

Publikując powyższy materiał, wydawca nie omieszkał się pochwalić „doskonałym przyjęciem” ze strony dziennikarzy na gamescomowej prezentacji. Niestety teraz fanom serii nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za to, by Aquanox: Deep Descent spełniło ich oczekiwania. W bliżej nieokreślonej przyszłości tytuł trafi w ręce pecetowych i konsolowych graczy (a przynajmniej tych, którzy posiadają PlayStation 4 lub Xboksa One).