Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2015, 18:50

autor: Ender

Aquanox: Deep Descent – wystartowała kickstarterowa zbiórka pieniędzy na symulator futurystycznej łodzi podwodnej

Deweloperzy Aquanox: Deep Descent rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. Fundusze zostaną przeznaczone na rozszerzenie rozgrywki o nowe elementy. Zebrana kwota będzie także gwarancją dla wydawcy gry – firmy Nordic Games, świadczącą o zainteresowaniu graczy tytułem.

Marka narodziła się w 2000 roku - Aquanox: Deep Descent – wystartowała kickstarterowa zbiórka pieniędzy na symulator futurystycznej łodzi podwodnej - wiadomość - 2015-08-18
Marka narodziła się w 2000 roku

O istnieniu Aquanox: Deep Descent dowiedzieliśmy się po raz pierwszy dwa lata temu. Produkcja jest czwartą odsłoną cyklu gier zręcznościowo-symulacycjnych, w których wcielaliśmy się w pilota futurystycznej wielozadaniowej łodzi podwodnej. Sam tytuł jest swoistym restartem cyklu, niezwiązanym z poprzednim częściami, ale bezpośrednio czerpiącym z nich inspirację. Dziś deweloperzy z serbskiego studia Digital Arrow rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter, mającą za zadanie wspomóc proces produkcji. Warto zaznaczyć, że gra posiada już wydawcę – firmę Nordic Games, a także niezbędne wsparcie finansowe, potrzebne do ukończenia podstawowej wersji tytułu, które jest jednak uzależnione od sukcesu Kickstartera. Pecetowa premiera planowana jest na luty 2017 roku.

Twórcy proszą o 75 tysięcy dolarów, które zostaną przeznaczone na liczne poprawki i nową zawartość gry. Dzięki pieniądzom planują np. zastąpić wykorzystywany dotychczas silnik Unreal Engine 3 jego nowszą wersją, co ma znacząco poprawić oprawę graficzną. Darczyńcy, w zależności od wpłaconej kwoty, mogą liczyć na cyfrowe i fizyczne egzemplarze produkcji, liczne kolekcjonerskie bonusy, a także możliwość uczestnictwa w testach oraz bezpośrednie wpłynięcie na kształt niektórych elementów gry. Digital Arrow zaplanowało także, że po przekroczeniu wstępnego progu niezbędnego do udanego zakończenia zbiórki, fundusze zostaną przeznaczone na dodatkowe cele, o których zdecydują sami gracze. Wybiorą oni spośród gotowych propozycji, takich jak konsolowy port (PlayStation 4, Xbox One), nowa klasa statków, narzędzia moderskie, kolejna otwarta lokacja czy wsparcie dla okularów VR.

Twórcy chcą wykorzystać silnik Unreal Engine 4 - Aquanox: Deep Descent – wystartowała kickstarterowa zbiórka pieniędzy na symulator futurystycznej łodzi podwodnej - wiadomość - 2015-08-18
Twórcy chcą wykorzystać silnik Unreal Engine 4

Aquanox: Deep Descent zabiera nas do postapokaliptycznego świata przyszłości, w którym powierzchnia Ziemi jest niezdatna do życia. Pozostawieni bez wyboru ludzie zmuszeni byli do zasiedlenia głębin oceanów i mórz. Gracz siada za sterami futurystycznej łodzi podwodnej, wypełniając różnego rodzaju zadania, m.in. zlecenia handlowe, zbieranie surowców, eskorty i napady czy walka z konkretnymi celami. Gracze podróżują pomiędzy kilkoma otwartymi strefami/lokacjami, zawierającymi osiedla ludzkie, kompleksowe systemy jaskiń, instalacje przemysłowe oraz inne niespodzianki. Kształtując swój los możemy dołączyć do jednej z kilku frakcji lub działać na własną rękę.

Tytuł posiada rozbudowany system walki, korzystający z rozwiązań, które znajdujemy we współczesnych shooterach. Używać będziemy wielu rodzajów broni, takich jak torpedy czy miny. Podczas starć kluczową rolę odegra zarządzanie systemem zasilania i decydowanie o tym, ile energii przekazać do poszczególnych podsystemów łodzi, które będzie może modyfikować wedle własnego uznania. Nie bez znaczeniu będzie także wykorzystywanie podwodnych prądów morskich i innych elementów otoczenia.

Grać będziemy w pojedynkę jak i w trybie multiplayer, przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób. Twórcy planują różne warianty tego typu zabawy, od zwykłego kooperacyjnego wykonywania misji w kampanii, po mecze na zamkniętych arenach, korzystających ze znanej formuły deathmatch lub capture the flag.

Gracze będą mogli w kompleksowy sposób modyfikować podzespoły swojej łodzi - Aquanox: Deep Descent – wystartowała kickstarterowa zbiórka pieniędzy na symulator futurystycznej łodzi podwodnej - wiadomość - 2015-08-18
Gracze będą mogli w kompleksowy sposób modyfikować podzespoły swojej łodzi
Gra zaoferuje duże otwarte lokacje/strefy, które będziemy swobodnie eksplorować - Aquanox: Deep Descent – wystartowała kickstarterowa zbiórka pieniędzy na symulator futurystycznej łodzi podwodnej - wiadomość - 2015-08-18
Gra zaoferuje duże otwarte lokacje/strefy, które będziemy swobodnie eksplorować
  1. Aquanox: Deep Descent na Kickstarterze
  2. Aquanox: Deep Descent – oficjalna strona internetowa
  3. Oficjalna strona studia Digital Arrow

Ostatnia aktualizacja: 2015-08-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Aquanox: Deep Descent

Aquanox: Deep Descent