Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2015, 20:05

autor: Ender

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – premiera przesunięta na grudzień

Twórcy gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ogłosili, że przenoszą jej planowaną premierę na początek grudnia. Do tej pory była ona wyznaczona na połowę października. Przyczyną tej decyzji są wyniki wewnętrznych testów oraz opinie fanów serii.

Zamknięte beta-testy ruszą 24 września, bez względu na ogłoszoną właśnie zmianę terminu premiery gry - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – premiera przesunięta na grudzień  - wiadomość - 2015-08-18
Zamknięte beta-testy ruszą 24 września, bez względu na ogłoszoną właśnie zmianę terminu premiery gry

Mamy niezbyt dobre wieści dla graczy oczekujących na premierę gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, która w Polsce była planowana na 13 października. Na oficjalnym blogu dewelopera, twórcy ogłosili, że po namyśle przenoszą datę debiutu produkcji na 1 grudnia tego roku. Tytuł pojawi się wówczas równocześnie we wszystkich regionach oraz na trzech obsługiwanych platformach sprzętowych (PC, PlayStation 4, Xbox One).

Autorzy Rainbow Six: Siege tłumaczą swój ruch otrzymanymi danymi i opiniami, zebranymi podczas wewnętrznych testów alfa:

To nie była łatwa decyzja, ale oparliśmy ją na informacjach jakie pozyskaliśmy dzięki naszym wewnętrznym testom. Czujemy, że powinniśmy wprowadzić do gry kolejne ulepszenia, poprawiające rozgrywkę kooperacyjną we wszystkich trybach zabawy oraz balansujące silę ognia i skuteczność poszczególnych broni, jak również modyfikacje wyglądu i funkcjonalności interfejsu. Wierzymy, że poświęcenie dodatkowego czasu na wprowadzenie tych zmian jest trafną decyzją.

Warto zaznaczyć, że planowany do tej pory termin rozpoczęcia zamkniętych testów beta nie ulegnie jednak zmianie. Rozpoczną się one 24 września i z pewnością dostarczą producentom dodatkowych informacji na temat kolejnych ewentualnych poprawek. W testach wezmą udział posiadacze pecetów, PlayStation 4 oraz Xboksów One. Wciąż można się do nich zapisywać pod tym adresem.

  1. Zapowiedź Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
  2. Kompendium wiedzy o Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
  3. Oficjalna strona internetowa Rainbow Six: Siege