Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 18:45

Sleeping Dogs – do sklepów trafiło 1,5 miliona egzemplarzy gry

Firma Square Enix opublikowała wyniki sprzedaży swoich tytułów w trzecim kwartale tego roku. Największym hitem koncernu była gra Sleeping Dogs. W okresie od sierpnia do końca września tego roku, do sklepów trafiło 1,5 miliona egzemplarzy tytułu.

Mimo problemów Square Enix ma nadal duże plany w stosunku do Sleeping Dogs. - Sleeping Dogs – do sklepów trafiło 1,5 miliona egzempalrzy gry - wiadomość - 2012-11-06
Mimo problemów Square Enix ma nadal duże plany w stosunku do Sleeping Dogs.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że japoński koncern Square Enix jest niezadowolony ze słabnącego zainteresowania i sprzedaży gry Sleeping Dogs. Inwestycja w tytuł, wcześniej odrzucony przez innych wydawców, była dla firmy sporym ryzykiem, które jak się okazało poskutkowało spadkiem najnowszych prognoz finansowych przedsiębiorstwa. Dzięki opublikowanemu dzisiaj raportowi dowiedzieliśmy się ile tak naprawdę egzemplarzy gry trafiło do sklepów, w przeciągu niecałych trzech miesięcy od jej premiery.

W okresie od 14 sierpnia do 30 września u sprzedawców na całym świecie znalazło się ponad 1,5 miliona sztuk Sleeping Dogs. Sprawiło to, że gra była najlepiej radzącą sobie produkcją Square Enix w trzecim kwartale tego roku. Chociaż dane te nie przekładają się bezpośrednio na ilość pudełek w rękach graczy, to jednak wydawca zarobił na dziele studia United Front Games odsprzedając go pośrednikom i hurtownikom. Mimo to, udziałowcy firmy okazali się mocno zawiedzeni tymi osiągnięciami. Trudno zgadnąć jakich dokładnie liczb oczekiwali, ale na tle innych gier z tego roku, 1,5 miliona okazuje się całkiem dobrym wynikiem jak na zupełnie nową markę. Pamiętać należy też, że tradycyjnie podane informacje nie obejmują dystrybucji cyfrowej, będącej ogromnie ważną częścią rynku PC.

Koncern planuje zarobić dodatkowe pieniądze na Sleeping Dogs, publikując kolejne zestawy DLC. Twórcy zapowiedzieli, że jeszcze przez pół roku mają zamiar wspierać grę nowymi dodatkami. Efektem tych planów jest, między innymi, pierwsze fabularne rozszerzenie zatytułowane Nightmare in North Point, które ukazało się w tamtym tygodniu.

Warto dodać, że drugim pod względem popularności tytułem Square Enix w trzecim kwartale roku było Dragon Quest Monsters na konsolę 3DS. W sklepach znalazło się 900 tysięcy sztuk produkcji. Pozostałymi hitami okazały się gry Kingdom Hearts: Dream Drop Distance (650 tysięcy kopii w Europie i Ameryce Północnej) oraz Theatrhythm: Final Fantasy (150 tysięcy kopii w Europie i Ameryce Północnej). Na rodzimym rynku koncernu dużym powodzeniem cieszy się też sieciowy Dragon Quest X na Wii (400 tysięcy płacących subskrybentów i 700 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). W pierwszej połowie roku fiskalnego, Square Enix zanotowało przychody w wysokości 61 miliardów jenów (ok. 760 milionów dolarów).