Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 16:16

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

City Interactive zapowiada grę na konsole następnej generacji

Firma City Interactive ma w planach wydanie nowego FPS-a przeznaczonego na konsole następnej generacji. CI chce jako pierwszy przedstawiciel naszego kraju zawojować nadchodzące maszyny firm Microsoft i Sony. Nie znamy tytułu zapowiadanej gry ani szczegółów rozgrywki, ale mają one zostać ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Czym, po Sniper: Ghost Warrior 2, zaskoczy nas City Interactive? - City Interactive zapowiada grę na konsole następnej generacji - wiadomość - 2012-11-06
Czym, po Sniper: Ghost Warrior 2, zaskoczy nas City Interactive?

Firma City Interactive pochwaliła się, że wkrótce rozpocznie prace nad grą na konsole następnej generacji. Stworzenie jej zostało powierzone wewnętrznemu studiu firmy z siedzibą w Bydgoszczy (ci sami ludzie, którzy dłubią obecnie przy Alien Fear). Na temat samej produkcji wiadomo niewiele, poza tym, iż ma być FPS-em. Będzie to prawdopodobnie pierwsza polska gra przeznaczona na następców Xboksa 360 i PlayStation 3. Nie wiemy, czy zawita ona również na komputery osobiste.

Szef City Interactive, Marek Tymiński, wykazuje niemały entuzjazm w związku z przyszłością nowego projektu:

Mamy młody, bardzo zdolny zespół, ktory jest już gotowy, by pracować nad grą przeznaczoną na konsole nowej generacji. Mamy mnóstwo pomysłów, czym skusić graczy. Cieszę się, że to wlaśnie ten team stał się pierwszym naszym wewnętrznym zespołem, który będzie pracował nad grą na nowe konsole.

City Interactive ma na swoim koncie sporo pierwszoosobowych strzelanin, ale niewiele z nich podbiło serca graczy. Światełkiem dla firmy okazał się wydany dwa lata temu Sniper: Ghost Warrior – choć tytuł nie zdobył wysokich not, udało mu się sprzedać w liczbie około 3 milionów egzemplarzy na trzy wiodące platformy (PC, PS3, X360).

Niestety poza tchnącą optymizmem zapowiedzią gry, City Interactive nie podało ani tytułu, ani choćby przybliżonej daty jej wydania. Najprawdopodobniej ukaże się ona zaraz po premierze nowych konsol. Wydawca obiecuje niedługo podać wiecej informacji na temat produkcji. Na razie czekamy na Sniper: Ghost Warrior 2, który, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyłoni się z zarośli 15 stycznia 2013 roku.