Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Dishonored: The Brigmore Witches (PC)

Dishonored: The Brigmore Witches

Drugie rozszerzenie fabularne do skradankowej gry akcji Dishonored studia Arkane, które kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszym dodatku, The Knife of Dunwall.

To jest dodatek do gry Dishonored.

Akcji | FPP | science fiction | steampunk | skradanki | przygodowe gry akcji | immersive sim

Okładka Dishonored: The Brigmore Witches (PC)

data premiery gry:

13sie2013

PC X360 PS3

Dishonored: The Brigmore Witches to drugie rozszerzenie fabularne do wydanej na PC, X360 i PS3 gry Dishonored, które kończy rozpoczętą w poprzednim DLC, The Knife of Dunwall, opowieść o zabójcy Daudzie. Autorem obu dodatków oraz gry podstawowej jest Arkane Studios, zaś stroną wydawniczą zajęła się Bethesda.

Fabuła

Historia rozpoczyna się w tym samym miejscu, gdzie skończyło się The Knife of Dunwall. Daud rusza tropem wiedźmy Delilah, by poznać jej – niewątpliwie niebezpieczny – plan i udaremnić wprowadzenie go w życie. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż bohater wyraźnie traci autorytet wśród podległej mu grupy zabójców, a co gorsza wszystko wskazuje na to, że kryjówka czarownicy znajduje się w położonej na obrzeżach Dunwall posiadłości Brigmore. By obejść otaczającą miasto blokadę, Daud musi skorzystać z pomocy gangu Dead Eels.

Mechanika

Rozgrywka w The Knife of Dunwall na PC, X360 i PS3 jest niemal identyczna, jak w „podstawce”. Ponownie przedzieramy się więc przez pełne zakamarków i znajdziek lokacje, zapewniające sporą swobodę w wybraniu dróg do wyznaczonego celu. Arsenał broni i gadżetów Dauda umożliwia toczenie walk w bezpośredni sposób i mordowanie wszystkiego co popadnie, jednak równie dobrym rozwiązaniem jest skradanie się. Bohater posiada nadnaturalne umiejętności podobne do Corvo, dzięki czemu potrafi błyskawicznie zejść z oczu strażników, widzieć przez ściany itd.

Tak jak w poprzednim rozszerzeniu, odwiedzamy zarówno znane z „podstawki” lokacje, jak i miejsca zupełnie nowe. Wśród tych pierwszych znalazło się więzienie Coldridge, z którego uciekaliśmy jako Corvo, zaś po raz pierwszy postawimy stopę na opanowanym przez gangi nadbrzeżu oraz w tytułowej, zrujnowanej posiadłości Brigmore, którą przejął kierowany przez Delilah sabat.

The Brigmore Witches umożliwia przeniesienie zapisanego stanu gry z The Knife of Dunwall. Dzięki temu gracz zachowuje wszystkie bronie i umiejętności zdobyte w poprzednim rozszerzeniu fabularnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 327 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Dishonored: The Brigmore Witches

Wymagania wiekowe Dishonored: The Brigmore Witches

18+

Wymagania sprzętowe Dishonored: The Brigmore Witches

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3.4 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
Dishonored: Game of the Year Edition pojawi się w październiku
Dishonored: Game of the Year Edition pojawi się w październiku

wiadomość12 września 2013

Firma Bethesda Softworks potwierdziła istnienie edycji Games of the Year jednej z najciekawszych produkcji ubiegłego roku – Dishonored. Nowe, wzbogacone wydanie gry trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

The Brigmore Witches - debiut drugiego fabularnego DLC do Dishonored
The Brigmore Witches - debiut drugiego fabularnego DLC do Dishonored

wiadomość13 sierpnia 2013

Dzisiaj w serwisach cyfrowej dystrybucji Steam oraz Xbox Live debiutuje dodatek DLC The Brigmore Witches do gry Dishonored. Jutro po południu rozszerzenie stanie się dostępne także dla europejskich użytkowników usługi PlayStation Network.

QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas
QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas

wiadomość5 sierpnia 2013

W miniony weekend zakończono QuakeCon 2013, jedną z największych cyklicznych imprez w branży elektronicznej rozrywki. W niniejszej wiadomości podsumowujemy te kilka dni zlotu fanów id Software i Bethesdy.

The Brigmore Witches - zapowiedziano drugie rozszerzenie fabularne do gry Dishonored
The Brigmore Witches - zapowiedziano drugie rozszerzenie fabularne do gry Dishonored

wiadomość16 lipca 2013

The Brigmore Witches, drugie rozszerzenie fabularne do gry Dishonored, zostało dzisiaj oficjalne zapowiedziane przez firmę Bethesda. Tytuł ukaże się w połowie przyszłego miesiąca na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC.

Brigmore Witches drugim fabularnym dodatkiem DLC do Dishonored
Brigmore Witches drugim fabularnym dodatkiem DLC do Dishonored

wiadomość15 lipca 2013

Jutro studio Arkane zapowie drugi fabularny dodatek DLC do Dishonored, zatytułowany Brigmore Witches. Na rozbudzenie apetytu twórcy pokazali nową grafikę koncepcyjną z gry.

PC
X360
PS3