Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Dishonored: The Knife of Dunwall (PC)
OkładkaDishonored: The Knife of Dunwall (PC)

Dishonored: The Knife of Dunwall

Pierwszy fabularny dodatek DLC do wydanej w 2012 roku steampunkowej skradanki Dishonored firmy Arkane Studios. Rozszerzenie o nazwie The Knife of Dunwall pozwala spojrzeć na wydarzenia ukazane w grze podstawowej z zupełnie innej perspektywy.

To jest dodatek do gry Dishonored.

Akcji | FPP | science fiction | steampunk | skradanki | strzelanki | przygodowe gry akcji | immersive sim

Dishonored: The Knife of Dunwall Premiera

16kwi2013

PC X360 PS3

Gry podobne do Dishonored: The Knife of Dunwall

Batman: Arkham City

Thief

Knights of the Temple: Infernal Crusade

Pierwsze fabularne rozszerzenie DLC do wydanej na PC, X360 i PS3 gry Dishonored, oferujące całkowicie nową historię, pozwalającą spojrzeć na wydarzenia przedstawione w oryginale z zupełnie innej perspektywy. Wcielając się w postać mordercy samej cesarzowej, gracz przemierza szereg znanych mu już, ale i również zupełnie nowych zakątków steampunkowego miasta Dunwall, skradając się, strzelając, walcząc bronią białą i używając magii.

Fabuła

Protagonistą The Knife of Dunwall jest Daud, lider grupy zabójców skrywających się pod nazwą The Whalers, jeden z głównych przeciwników Corvo Attano w podstawowej wersji gry. Po tym, jak przeprowadzony przez niego zamach na cesarzową pogrążył cały kraj w chaosie, asasyna zaczynają nękać wyrzuty sumienia. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim tajemniczy Outsider – chaotyczne bóstwo o trudnych do odgadnięcia celach – i zdradza mu sposób na odpracowanie win. Drogą do odkupienia ma być Delilah – jednak co lub kto kryje się pod tą nazwą, przyjdzie się Daudowi dopiero przekonać.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od zupełnie niemego Corvo, Daud otrzymał pełny dubbing w wykonaniu Michaela Madsena, aktora znanego z licznych obrazów Quentina Tarantino. Protagonista nie tylko więc w końcu bierze pełnoprawny udział w dialogach, ale i często raczy nas komentarzami i własnymi przemyśleniami.

Mechanika

The Knife of Dunwall na PC, X360 i PS3 pod względem rozgrywki w żadnym stopniu nie wybiega poza ścieżkę wydeptaną przez Dishonored. W dalszym ciągu zadaniem gracza jest przedostanie się do aktualnego celu misji, eksplorując półotwarte środowisko gry i unikając bądź walcząc z patrolującymi okolicę strażnikami. W osiągnięciu sukcesu ponownie pomagają posiadane przez Dauda broń i gadżety oraz szereg jego unikatowych zdolności. Prócz znanej już, alternatywnej wersji Mignięcia – umiejętności teleportacji na krótki dystans – dodatek wprowadza m.in. możliwość przywołania grupy skrytobójców wspierających nas w walce, a także zestaw napędzanych wielorybim tranem min, oszałamiający wrogów proszek czy naręczną kuszę z dwoma rodzajami bełtów.

Starając się odkryć tajemnicę o Deliah, gracz ponownie trafia do zrujnowanej Flooden District, gdzie w Dishonored stawiał czoła organizacji Dauda, a także dwóch zupełnie nowych lokacji: Rothwild Slaughterhouse, czyli rzeźni wielorybów, oraz zamieszanej przez bogaczy Legal District. Zakończenie historii, na wzór wersji podstawowej, uzależnione jest od tego, jak wiele śmierci i zniszczenia pozostawiamy za sobą.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 442 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dishonored: The Knife of Dunwall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dishonored: The Knife of Dunwall Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Vista/7
PC
X360
PS3