Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 14:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Dishonored, War Z, Arma III, Guild Wars) 16/4/13

Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC The Knife of Dunwall do gry Dishonored, ataku hakerskim na serwery War Z, aktualizacji strzelaniny Arma III, a także nadchodzącym evencie z okazji ósmej rocznicy serii Guild Wars. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Democracy 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Democracy 2. Dzieło studia Positech Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 6,99 euro (ok. 29 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

War Z

Firma OP Productions wydała najnowsze oświadczenie w sprawie niedawnego ataku hakerów na oficjalne forum gry War Z. Wydawca prowadził ostatnio śledztwo w tej sprawie z grupą „zewnętrznych ekspertów”. Udało się im ustalić, że nie ma „jednoznacznych dowodów na to, jakoby naruszona była baza danych gry”. Oznacza to, że konta graczy w War Z prawdopodobnie jednak nie zostały zhakowane, choć początkowo wydawało się inaczej. Wyciekły za to adresy e-mail, hasła oraz adresy IP użytkowników oficjalnego forum. Hakerzy uzyskali też dostęp do kont administratorów i wykorzystali ten fakt do losowego banowania graczy.

Dishonored

W usługach Steam oraz Xbox Live zadebiutował dodatek DLC The Knife of Dunwall do gry Dishonored, który jutro po południu pojawi się także w ofercie europejskiego PlayStation Network. Jest to fabularne rozszerzenie, w którym wcielimy się w Dauda – legendarnego zabójcę, który ma zamordować Cesarzową. Pozwoli to więc spojrzeć na wydarzenia znane z początku Dishonored z nieco innej perspektywy. DLC kosztuje 9,99 euro (ok. 41 zł) lub 800 punktów Microsoftu.

Sir, You Are Being Hunted

Studio Big Robot rozpoczęło przyjmowanie przedpremierowych zamówień na grę Sir, You Are Being Hunted. Cena tytułu została ustalona na poziomie 20 dolarów (ok. 63 zł). Jest to dość nietypowa strzelanina z otwartym światem, która została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Studio Big Robot zgromadziło 92 551 funtów, choć do osiągnięcia celu potrzeba było jedynie 40 tysięcy funtów.

Tekken Revolution

Australijska organizacja ratingowa Australian Classification Board przyznała notę “M” (oznaczającą produkt brutalny) grze Tekken Revolution. Oczywiście tytuł nie został oficjalnie zapowiedziany, ale może to oznaczać, że tak będzie nazywać się kolejna odsłona popularnej serii bijatyk. Z wpisu na stronie Australian Classification Board wynika, że Tekken Revolution będzie produkcją multiplatformową.

Wargaming

Victor Kislyi, prezes studia Wargaming (World of Tanks, World of Warplanes), powiedział w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International, że deweloper rozważa możliwość wydawania gier free to play na konsolach, wliczając w to PlayStation 4. Zaznaczył jednak, że zespół wypuści darmowe produkcje na tych platformach sprzętowych tylko w przypadku, gdy nie wpłynie to negatywnie na zabawę z takimi grami.

Arma III

Studio Bohemia Interactive wypuściło aktualizację 0.54 do wersji alfa gry Arma III. Realistyczna strzelanina FPP doczekała się dużej liczby zmian, których pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Wersja alfa jest dostępna dla wszystkich osób, które nabyły lub dopiero kupią grę przed premierą.

Arma III

The Secret of Monkey Island

Ron Gilbert, twórca marki The Secret of Monkey Island, wypowiedział się na temat przyszłości serii. W wywiadzie dla serwisu Kotaku zaznaczył, że nie ma w najbliższych planach kontynuowania tego cyklu, ale podzielił się za to swoimi spostrzeżeniami, jak taki sequel mógłby teoretycznie wyglądać. Twórca postawiłby przede wszystkim na staroszkolne rozwiązania, a więc trudne zagadki i brak jakiegokolwiek systemu podpowiedzi. Oprawa graficzna zostałaby utrzymana w stylu retro, choć z pewnymi usprawnieniami godnymi naszych czasów. Fani serii mogą mieć tylko nadzieję, że prędzej czy później Ron Gilbert jednak będzie chciał zrealizować tę wizję.

Guild Wars

Studio ArenaNet poinformowało, że w dniach 22-29 kwietnia odbędzie się specjalny event w pierwszej części Guild Wars z okazji ósmej rocznicy istnienia serii. Tym samym twórcy nie zapominają o fanach pierwowzoru nawet wtedy, gdy na rynku istnieje już druga część cyklu. O wszelkich szczegółach na temat zbliżającego się eventu przeczytacie na oficjalnej stronie internetowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: