Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 10:36

autor: luckie

Dziś startuje przedsprzedaż i wersja alfa gry ArmA III

Za kilka godzin ruszy przedsprzedaż ArmA III. Kupując grę przed premierą otrzymamy natychmiastowy dostęp do wersji alfa, a w późniejszym czasie także do testów beta. Istnieje również możliwość wypróbowania produkcji w mocno ograniczonej, ale darmowej wersji.

W wersji alfa trzeciej Army polatamy helikopterami... - Dziś startuje przedsprzedaż i wersja alfa gry ArmA III - wiadomość - 2013-03-05
W wersji alfa trzeciej Army polatamy helikopterami...

Od dziś da się kupić ArmA III – stawiającą na realizm taktyczną strzelaninę pierwszoosobową od czeskiego studia Bohemia Interactive. Gra dostępna będzie w trzech płatnych wersjach, a każda zagwarantuje dostęp do wersji alfa, beta i, rzecz jasna, finalnego produktu. Przedsprzedaż produkcji i zabawa z alfą rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa aż do rozpoczęcia beta testów (co nastąpi w drugim kwartale 2013 roku), na które zaproszeni są wszyscy zamawiający ArmA III w pre-orderze. Jeśli już dziś chcecie rozpocząć przygodę na słonecznej wyspie Morza Śródziemnego, do wyboru macie następujące edycje ArmA III (wszystkie obejmują grę w wersji Steam i zawartość cyfrową):

  • Alpha – 24,99 euro (ok. 103 zł) – dostęp do alfy, bety i gotowej gry oraz trzy zaproszenia do wersji Alpha Lite
  • Digital Deluxe Edition – 39,99 euro (ok.165 zł) – to co powyżej, plus ścieżka dźwiekowa, cyfrowe mapy terenów z gry, poradnik taktyczny oraz gift code do Arma: Cold War Assault na Steamie
  • Supporter Edition – 69,99 euro (ok. 289 zł) – wszystko co wyżej, plus przyszłe dodatki DLC, gift code do Arma X: Anniversary Edition (czyli wszystkie dotychczas wydane części ArmA i dodatki do nich), odznaka na forum gry i nazwisko kupującego w napisach końcowych.

Wersjia alfa zaprosi nas na Stratis – mniejszą z dwóch wysp obecnych w gotowej grze (20 km kwadratowych) – gdzie weźmiemy udział w czterech pokazowych misjach dla pojedynczego gracza (skupiających się kolejno na piechocie, pojazdach, nurkowaniu i śmigłowcach) oraz w dwóch scenariuszach multiplayerowych. Twórcy obiecują na bieżąco wypuszczać łatki poprawiające doznania z zabawy – wszak gra w stadium alfa siłą rzeczy jest jeszcze daleka od ideału. Warto pospieszyć się z zakupem, ponieważ z czasem ceny wzrosną.

...pojeździmy kilkutonowymi czołgami... - Dziś startuje przedsprzedaż i wersja alfa gry ArmA III - wiadomość - 2013-03-05
...pojeździmy kilkutonowymi czołgami...

Istnieje również sposób na bezpłatne wypróbowanie wczesnej wersji ArmA III. Od 14 marca do 18 czerwca osoby posiadające odpowiednie zaproszenie będą mogły grać w wersję Alpha Lite. Zdobyć je można na dwa sposoby: dostać od znajomych, którzy zdecydują się na zakup gry, lub wypatrywać okazji, gdy twórcy będą rozdawali klucze na różnych platformach społecznościowych. Alpha Lite zostanie ograniczona do rozgrywki solowej i pozbawiona wsparcia dla modów, ale będzie zupełnie darmowa.

...i zagłębimy się w morskie odmęty. - Dziś startuje przedsprzedaż i wersja alfa gry ArmA III - wiadomość - 2013-03-05
...i zagłębimy się w morskie odmęty.

Dopieszczona i oszlifowana ArmA III (a przynajmniej chcielibyśmy w to wierzyć) trafi do sklepów w trzecim kwartale tego roku, czyli najpóźniej we wrześniu. W naszym kraju zagramy w wersję z polskimi napisami, która będzie dystrybuowana przez firmę Licomp Empik Multimedia. Do zobaczenia na froncie.