Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 marca 2013, 10:09

autor: Hed

Skyrim z nowym poziomem trudności i nieograniczonym rozwojem postaci – łatka 1.9 na pecetach

Pojawiła się wersja beta kolejnej aktualizacji do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która poprawia wiele błędów. Główną atrakcją łatki 1.9 jest jednak zniesienie ograniczenia rozwoju postaci oraz nowy poziom trudności.

Skyrim z nowym poziomem trudności i brakiem ograniczeń w rozwoju postaci – to efekty łatki 1.9. - Skyrim z nowym poziomem trudności i nieograniczonym rozwojem postaci – łatka 1.9 na pecetach - wiadomość - 2013-03-05
Skyrim z nowym poziomem trudności i brakiem ograniczeń w rozwoju postaci – to efekty łatki 1.9.

Studio Bethesda Softworks wypuściło wersję beta łatki 1.9 do pecetowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim. Nie byłoby w tym nic szczególnie ciekawego, gdyby nie to, że wprowadza ona dość istotne zmiany poszerzające rozgrywkę. Dwie najważniejsze nowości to usunięcie ograniczenia maksymalnego poziomu doświadczenia oraz niedostępny wcześniej „legendarny” poziom trudności. Jednak jest powód, żeby wrócić do gry po tylu miesiącach od premiery.

Wersję beta aktualizacji 1.9 można ściągać na Steamie ze stosownej zakładki – proces wyjaśniono na blogu Bethesdy (jako, że jest to testowa wersja, nie zostanie ona automatycznie zainstalowana). Producent zalecił na nim także zrobienie kopii zapasowej zapisów, z którymi nie powinno stać się nic złego, ale lepiej dmuchać na zimne. Posiadacze wersji gry z Xboksa 360 i PlayStation 3 nie zostaną na lodzie. Bethesda przekazała, że aktualizacja 1.9 trafi na konsole najprawdopodobniej w tym miesiącu. Studio odezwie się, gdy będzie znało konkretne daty.

W ramach wersji 1.9 wprowadzono „legendarny” poziom trudności oraz „legendarne” umiejętności. Chodzi o to, że otrzymamy możliwość zresetowania zdolności z poziomu 100 na 15, kasując przy tym ich właściwości. W zamian za to będzie dało się kontynuować ogólny rozwój postaci. To z kolei przekłada się na prosty wniosek: znika ograniczenie maksymalnego poziomu. Łatka nie byłaby łatką, gdyby nie wprowadzała poprawek – ich lista jest naprawdę długa.

The Elder Scrolls V: Skyrim to piąta odsłona sagi RPG tworzonej przez studio Bethesda Softworks. W tej części producent postawił na smoki i klimaty nordyckie. W grze przenosimy się do tytułowego Skyrim, śnieżnej krainy, której zagrażają pradawne latające gady. Gracz przyjmuje rolę wybrańca mogącego odmienić los świata. Mimo mroźnego klimatu, produkcja została przyjęta ciepło przez graczy i recenzentów. Skyrim doczekał się paru dodatków: Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn.

  1. Lista zmian w łatce 1.9 do Skyrim – blog Bethesdy