Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 10:43

autor: moir

Creative Assembly w dalszym ciągu pracuje nad grą opartą na cyklu Obcy

Ujawnione w ostatnim czasie informacje potwierdzają jednoznacznie, że należące do koncernu SEGA studio Creative Assembly w dalszym ciągu prowadzi pracę nad tytułem bazującym na cyklu Obcy, który zapowiadany był po raz pierwszy w maju 2011 roku.

Prawie 2 lata temu informowaliśmy, że studio Creative Assembly rozpoczęło pracę nad grą opartą na cyklu Obcy. Od tamtej pory nie pojawiły się żadne konkretne szczegóły na temat owej produkcji, choć początkowo zapewniano, że będzie to murowany hit. Ostatnio w sieci pojawiły się wiadomości wyraźnie sugerujące, że studio w dalszym ciągu prowadzi pracę nad tajemniczym tytułem.

Mowa o zdjęciach opublikowanych na oficjalnej stronie Creative Assembly. Uważny obserwator zauważył na nich nieco więcej niż (prawdopodobnie) mieli w założeniach twórcy. Na fotografii przedstawiającej przestrzeń biurową firmy, możemy zauważyć monitor, na którym wyświetlany obraz przypomina do złudzenia scenografię rodem ze statku Nostromo, znanego z filmu Obcy w reżyserii Ridleya Scotta. Na ekranie zobaczymy również manekina ubranego w strój z naszywką przywołującą na myśl te używane oryginalnie przez aktorów na dużym ekranie.

Nie mamy pewności, czy trafienie przedstawionego screena do sieci to przeoczenie, czy celowy zabieg twórców. - Creative Assembly w dalszym ciągu pracuje nad grą opartą na cyklu Obcy - wiadomość - 2013-03-05
Nie mamy pewności, czy trafienie przedstawionego screena do sieci to przeoczenie, czy celowy zabieg twórców.

Domysły wydaje się potwierdzać jedna z ofert pracy zamieszczona na stronie studia. Twórcy poszukują doświadczonych testerów, gotowych do pracy nad grą AAA opartą na licencji cyklu Obcy. Ponadto serwis AvP Galaxy przekazał, że nieoficjalne źródła bliskie Creative Assembly donoszą, że powstało już wczesne (około minutowe) demo gry, obracające się w okół sekcji medycznej na pokładzie Nostromo.

Firma SEGA, do której należy studio Creative Assembly, odmówiła jakichkolwiek komentarzy na temat tajemniczej produkcji. Być może w najbliższym czasie pojawią się jakieś oficjalne informacje na jej temat.