Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure (PC)

The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure PC

Gra przygodowa autorstwa Darkling Studios. Inspiracją do jej stworzenia były dzieła autorów klasycznych powieści detektywistycznych i grozy, takich jak Charles Dickens, M.R.James, Arthur Conan Doyle czy E.F.Benson.

Przygodowe | horror

PC Windows
Okładka The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2008

23października2009

pudełko PL

The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure to wzbudzająca dreszczyk emocji, a czasami przerażająca gra przygodowa autorstwa Darkling Studios. Jak przyznają sami autorzy, inspiracją do jej stworzenia były dzieła autorów klasycznych powieści detektywistycznych i grozy, takich jak Charles Dickens, M.R.James, Arthur Conan Doyle czy E.F.Benson.

Gracz wciela się w postać Nigela Danversa, który przybywa do nadmorskiego miasteczka Saxton, położonego na wschodnim wybrzeżu Anglii. Nasz bohater, posługując się zaawansowanymi technikami używanymi przez prawdziwych badaczy zjawisk paranormalnych, rozpoczyna poszukiwania starożytnego skarbu - tytułowej korony. Naturalnie wyczyn ten nie przychodzi łatwo, gdyż nie wszyscy mieszkańcy miasta wydają się być zadowoleni z działań Danversa - zarówno żywi jak i ... umarli. Nigel musi więc stawić czoła zagadkowemu morderstwu, mrocznym tajemnicom oraz wszechobecnej atmosferze podejrzliwości, a także zapolować na duchy wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i nowoczesne gadżety. Fabuła podzielona jest na pięć dni.

The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure oferuje klasyczny interfejs point&click oraz umożliwia prowadzenie rozgrywki zarówno z perspektywy pierwszej jak i trzeciej osoby. Średnio zaawansowany łowca duchów powinien spędzić z grą około 30 godzin. Czas ten może zostać wydłużony przez poszukiwanie wszystkich możliwych zakończeń uzależnionych od wcześniejszych poczynań i dokonanych wyborów. The Lost Crown to również niespodziewane zwroty akcji, intrygujące zagadki, klimatyczna ścieżka dźwiękowa oraz wątki fabularne przygotowane przez Jonathana Boakesa („ojca” serii Dark Fall).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure

Klasyfikacja PEGI The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Premiery gier w Polsce (3-9 listopada)
Premiery gier w Polsce (3-9 listopada)

wiadomość10 listopada 2008

Polski rynek gier nie zwalnia tempa. Po kilku obfitych tygodniach, w których na półki rodzimych sklepów trafiało regularnie kilkanaście nowości, dystrybutorzy przełamali wreszcie kolejną barierę i w minionych siedmiu dniach dostarczyli nam aż 21 premierowych produktów. O takim właśnie urodzaju marzyliśmy podczas wakacyjnej posuchy. Spójrzcie tylko na poniższą listę.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 czerwca 2008)

wiadomość13 czerwca 2008

Dzisiejsze „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to: aktualizacja PS Store, City Interactive na Wyspach, naukowcy badają wpływ kolorów na rozgrywkę sieciową, nowa przygodówka autora Dark Fall, sieciowy boks, pajęcze modelki i arcadowa klasyka w Europie.

Znamy datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure
Znamy datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure

wiadomość9 października 2007

Firma Got Game Entertainment ogłosiła datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure. Tytuł ten był już wielokrotnie przekładany, ale teraz mamy już do czynienia z w miarę pewnym terminem.