Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2013, 15:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Borderlands 2, Call of Duty, Black Ops II, War Z) 3/4/13

Dziś piszemy m.in. o nowych dodatkach DLC do gier Borderlands 2, Call of Duty: Black Ops II oraz Tomb Raider, ataku hakerów na grę War Z, a także terminie premiery Stealth Bastard. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Painkiller

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Painkiller Complete Pack. Wszystkie części serii Painkiller możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 12,49 euro (ok. 52 zł), ale poszczególne tytuły zakupicie też osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

High Moon Studios

Firma Activision potwierdziła serwisowi Kotaku, że zwolniła ok. 40 pracowników zespołu High Moon Studios, odpowiedzialnego m.in. za Transformers: Upadek Cybertronu, czy nadchodzące Deadpool: The Video Game. Ma to związek z kończącymi się pracami nad drugą ze wspomnianych produkcji. Wydawca uznał, że nie ma potrzeby, by zespół liczył sobie więcej osób po sfinalizowaniu dewelopingu Deadpool: The Video Game.

Borderlands 2

Na Steamie oraz Xbox Live zadebiutował dodatek DLC Ultimate Vault Hunters Upgrade Pack do gry Borderlands 2. Rozszerzenie zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do 61. z możliwością zdobywania dodatkowych 11 punktów umiejętności, a także dodaje nowe przedmioty, które mogą zostać zdobyte w ramach Ultimate Vault Hunter Mode.

Square Enix

Serwis Joystiq uzyskał potwierdzenie od firmy Square Enix, że „wyeliminowana została bliżej nieokreślona liczba stanowisk” w oddziale wydawcy w Los Angeles. Square Enix oferuje zwolnionym pracownikom swoją pomoc w znalezieniu nowego miejsca pracy. Niestety nie zdradzono, ile dokładnie osób straciło swoje posady.

Tomb Raider

Wczoraj w usługach Xbox Live i Steam oraz dzisiaj po południu na łamach europejskiego PlayStation Network debiutuje dodatek DLC 1939 Multiplayer Map Pack do gry Tomb Raider. Rozszerzenie wprowadza dwie mapy do rozgrywek sieciowych: Dogfight oraz Forest Meadow. DLC kosztuje 3,99 dolary lub 320 punktów Microsoftu.

Call of Duty: Black Ops II

Niejaki Christian Garcia opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające rzekomo materiał promocyjny sklepu Best Buy, odnoszący się do kolejnego dodatku DLC do gry Call of Duty: Black Ops II. Wynika z tego, że rozszerzenie Uprising zadebiutuje 16 kwietnia na Xbox Live, wprowadzając cztery mapy (Vertigo, Encore, Magma, Studio) do tradycyjnych rozgrywek sieciowych oraz jedną lokację lub tryb (Mob of the Dead) do zmagań z zombiakami w roli głównej. Z czasem DLC trafiłoby także na łamy PlayStation Network oraz Steam. Firma Activision jak dotąd nie skomentowała tych doniesień.

Wieści ze świata (Borderlands 2, Call of Duty, Black Ops II, War Z) 3/4/13 - ilustracja #2

War Z

Firma OP Productions ogłosiła tymczasowego wyłączenia oficjalnego forum oraz gry War Z. Ma to związek z niedawnym atakiem hakerów, który okazał się znacznie bardziej poważny, niż twórcy ze studia Hammerpoint Interactive początkowo twierdzili. Wydawca OP Productions potwierdził, że narażone zostały dane graczy dostępne zarówno na forum, jak w i samej grze. Oznacza to m.in. adresy e-mail, nazwy postaci, adresy IP oraz szyfrowane hasła. Twórcy nie zbierali wśród użytkowników informacji na temat ich danych osobowych, więc o ile gracze nie publikowali ich na forum, to są one bezpieczne.

Stealth Bastard

Sam Robinson z zespołu Curve Studios ogłosił za pośrednictwem europejskiego blogu PlayStation, że gra Stealth Bastard zadebiutuje na PlayStation Network latem bieżącego roku. Gra jest przygotowywana z myślą o PlayStation 3 oraz PlayStation Vita, stanowiąc mieszankę elementów skradanek i platformówek.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: