Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 kwietnia 2013, 16:00

autor: Hed

Twórca The Longest Journey na Digital Dragons – Ragnar Tørnquist pojawi się na krakowskim festiwalu

Ragnar Tørnquist, twórca The Longest Journey, będzie gościem specjalnym festiwalu Digital Dragons 2013. Słynny projektant gier wygłosi wykład, w którym zapewne wspomni o udanej akcji na Kickstarterze, w której jego studio zebrało ponad 1,5 miliona dolarów.

Ragnar Tornquist opowie o swojej pracy na festiwalu Digital Dragons 2013. - Twórca The Longest Journey na Digital Dragons – Ragnar Tørnquist pojawi się na krakowskim festiwalu - wiadomość - 2013-04-03
Ragnar Tornquist opowie o swojej pracy na festiwalu Digital Dragons 2013.

Z przyjemnością informujemy, że krakowski festiwal Digital Dragons 2013 będzie gościł jeszcze jednego wziętego projektanta gier. Na imprezie pojawi się Ragnar Tornquist, autor kultowej serii przygodówek The Longest Journey. Skandynawski deweloper wygłosi wykład 20 kwietnia, w którym opowie o swoich doświadczeniach. Te są niewątpliwie ciekawe, bo Tornquist zajmował się nie tylko przygodówkami, ale też tytułami MMO, a niedawno przeprowadził udaną zbiórkę społecznościową.

Ragnar Tornquist pracował dla firmy Funcom od 1994 roku i pomógł stworzyć kilka gier, w tym Anarchy Online i The Secret World. W 2012 roku projektant założył własne studio Red Thread Games, z którym zapragnął wrócić do swojej najpopularniejszej produkcji – The Longest Journey i jej kontynuacji z 2006 roku (Dreamfall: The Longest Journey). Żeby osiągnąć ten cel, Tornquist zdobył prawa do licencji i zorganizował akcję na Kickstarterze. Zbiórka okazała się sporym sukcesem (zebrano ponad 1,5 mln dolarów). Taki bagaż doświadczeń powinien przełożyć się na interesujące spotkanie.

Na Digital Dragons będzie okazja posłuchać innych osobistości ze świata gier i nie tylko. Pojawią się między innymi Adam Badowski (CD Projekt RED), Adrian Chmielarz (The Astronauts), Michał Drobot (Guerrilla Games), Michał Madej (Ubisoft), Paweł Marchewka (Techland), Tomasz Gop (CI Games) oraz goście specjalni: światowej sławy operator, nominowany do Oskara Sławomir Idziak, a także Guillaume de Fondaumiere, wiceprezes Quantic Dream (Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze). Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie.

Twórca The Longest Journey na Digital Dragons – Ragnar Tørnquist pojawi się na krakowskim festiwalu - ilustracja #3Digital Dragons to impreza poświęcona grom, która odbędzie się po raz drugi w Krakowie, skierowana do producentów, wydawców i innych reprezentantów branży. Zainteresowanie wydarzeniem jest olbrzymie – już po kilku dniach rozdano wszystkie zaproszenia. Festiwal, którego głównym patronem jest serwis gry-online.pl, odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku na terenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie przy ul. Rajskiej 12.

  1. Oficjalna strona Digital Dragons