Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Eador. Masters of the Broken World (PC)

Eador. Władcy rozdartego świata PC

Eador. Masters of the Broken World

Osadzona w realiach fantasy strategia turowa inspirowana takimi seriami, jak Heroes of Might & Magic oraz Disciples. Akcja Eador: Masters of the Broken World toczy się w tytułowym „zniszczonym świecie”, który rozpadł się na wiele kawałków rozsianych po całej galaktyce.

Strategiczne | fantasy | turowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Eador. Masters of the Broken World (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2013

24maja2013

pudełko PL

Masters of the Broken World jest strategią turową łączącą w sobie trzy warstwy rozgrywki – globalną, strategiczną i taktyczną. Naszym zadaniem jest scalenie rozbitego na fragmenty fantastycznego świata. Tytuł powstał w rosyjskiej firmie Snowbird Game Studios.

Fabuła gry jest ściśle powiązana z tytułowym „Zniszczonym Światem”, który rozpadł się na wiele kawałków rozrzuconych po całej galaktyce. Każdy z jego fragmentów jest rządzony przez innego władcę, a zadaniem gracza jest wcielenie się w jednego z nich, pokonanie rywali i zjednoczenie wszystkich ziem.

Rozgrywka w Masters of the Broken World składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich to widok globalny, pokazujący wszechświat oraz kawałki zniszczonej planety. Wybieramy tutaj fragmenty świata, które mamy zamiar podbić i dołączyć do naszych terenów. Przed przystąpieniem do inwazji warto najpierw zapoznać się z charakterystyką danego kawałka planety, ponieważ każdy z nich oferuje graczowi inne bonusy w postaci między innymi surowców czy nowych technologii.

Po wybraniu fragmentu świata przenosimy się do trybu strategicznego, którego podstawą jest mapa z zaznaczonymi prowincjami. Podobnie, jak w przypadku serii Heroes of Might & Magic dysponujemy miastem. Jest ono podzielone na kilka dystryktów (między innymi militarny i ekonomiczny), gdzie możemy stawiać nowe budynki oraz werbować oddziały wojskowe i bohaterów. Następnie przesuwamy nasze jednostki po mapie atakując lub pertraktując z napotkanymi postaciami i osadami niezależnymi, aby rozwinąć się w stopniu umożliwiającym pokonanie wrogiego władcy.

Do ostatniego z trybów, taktycznego, przenosimy się podczas samej walki. Przypomina ona nieco pojedynki znane z Heroes of Might & Magic lub Disciples i odbywa się w turach. W trakcie pojedynków ważną rolę odgrywa ukształtowanie terenu – łucznicy lepiej będą ostrzeliwać przeciwników ze wzgórza, natomiast ukrycie się w lesie zapewni bonus do obrony przed strzałami. W walkach aktywną rolę odgrywają też bohaterowie, których możemy przesuwać po polu bitwy i atakować nimi przeciwników. Należy jednak mieć ich na oku, ponieważ herosi mogą polec w czasie potyczki.

W grze występuje sporo typowo fantastycznych ras w tym między innymi: ludzie, orki, hobbity, elfy czy gobliny. Bohaterowie dzielą się na cztery zróżnicowane klasy: wojowników, łotrzyków, dowódców i magów. Ważną rolę odgrywa też karma, czyli reputacja zależna od tego czy postępujemy dobrze czy też kierujemy się niecnymi pobudkami.

Tytuł charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą wizualną. Graficy sporo czasu poświęcili na dopracowanie takich szczegółów, jak portrety bohaterów czy wygląd rozbudowywanych przez nas miast.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.225 / 10 na podstawie 189 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Eador. Władcy rozdartego świata

Klasyfikacja PEGI Eador. Władcy rozdartego świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Eador. Władcy rozdartego świata

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry Eador: Masters of the Broken World - turowej strategii dla fanów serii Heroes i Disciples

Recenzja 11 maja 2013, 13:00

Świat naprawdę tętni tu swoim życiem i potrafi wpływać na rozgrywkę na wiele różnych sposobów. Jeśli zajęliśmy kilka barbarzyńskich wiosek przy obszarach zamieszkanych przez koczowników, to prędzej czy później możemy spodziewać się najazdu dzikusów (neutralnych, a nie kierowanych przez jakiegoś gracza!). Z drugiej strony gobliny zamieszkujące nasze imperium będą podkradać część podatków, podczas gdy niziołki poproszą o zlikwidowanie bandytów, którzy najeżdżają ich ziemie. Jaszczury z bagien prawie nigdy nie zaakceptują władzy obcych przywódców, a krasnoludy zrobią wszystko, by wycisnąć z nas ostatnie zaskórniaki (na szczęście głównie drogą handlu). Podobnych mechanizmów jest naprawdę wiele, a ich pełne zrozumienie zajmuje sporo czasu.