Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 14:59

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Battlefield 4 z trybem dowódcy i trzema grywalnymi frakcjami w multiplayerze

To już pewne. Nieobecny w Battlefield 3 tryb rozgrywki Commander Mode powróci w czwartej odsłonie serii. Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, Battlefield 4 zaoferuje graczom także trzy grywalne frakcje przeznaczone do potyczek wieloosobowych.

Opis gry Battlefield 4 w materiałach promocyjnych sklepu GameStop potwierdza wcześniejsze plotki o trybie dowódcy i trzech grywalnych frakcjach. - Battlefield 4 z trybem dowódcy i trzema grywalnymi frakcjami w multiplayerze - wiadomość - 2013-04-16
Opis gry Battlefield 4 w materiałach promocyjnych sklepu GameStop potwierdza wcześniejsze plotki o trybie dowódcy i trzech grywalnych frakcjach.

W sklepach amerykańskiej sieci GameStop pojawiły się materiały promocyjne zachęcające do składania zamówień na grę Battlefield 4. Jeden z fanów cyklu spostrzegł, że w opisie wymienione zostały m.in. tryb dowódcy (Commander Mode) oraz trzy frakcje – Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny.

Pogłoski o powrocie lubianego przez graczy trybu Commander Mode, którego zabrakło w Battlefield 3, pojawiły się na długo przed oficjalną zapowiedzią nowej odsłony cyklu. Do tej pory informacje te nie zostały potwierdzone przez deweloperów z EA DICE. Zdjęcia materiałów promocyjnych, wykonane w jednym ze sklepów sieci GameStop, wyraźnie wskazują jednak, że jest to prawdą. Przypomnijmy, że w Battlefield 2 dowódca mógł śledzić poczynania podwładnych korzystając ze specjalnego podglądu - commander screen, a także wydawał rozkazy i decydował m.in. o skierowaniu ognia artyleryjskiego oraz miejscu zrzutu zapasów. Póki co możemy tylko domyślać się, jak podobne rozwiązania wyglądać będą w „czwórce”.

Informacje o trzech grywalnych frakcjach w Battlefield 4 również trudno uznać za zaskakujące. Przecieki wyraźnie wskazywały, że w trybie multiplayer można będzie wcielić się w żołnierza amerykańskiego, rosyjskiego lub chińskiego. Brakowało tylko oficjalnego potwierdzenia, ale jak widać sprzedawcy już takowe usłyszeli.

Przypomnijmy, że Battlefield 4 zadebiutuje jesienią (najprawdopodobniej pod koniec października) na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4. Produkcja będzie pierwszą grą wykorzystującą możliwości trzeciej generacji silnika Frostbite, więc można się spodziewać spektakularnej oprawy graficznej.

Gracze, których dotychczasowe zapowiedzi przekonały do zakupu gry, mogą już składać zamówienia w systemie przedsprzedaży. W Sklepie Gry-OnLine tytuł oferowany jest w cenie 149,90 zł (wersja PC) oraz 209,90 zł (wersje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Battlefield
  2. Oficjalna strona internetowa koncernu Electronic Arts
  3. Oficjalna strona internetowa studia DICE
  4. Battlefield 4 - pierwszy gameplay - komentarz redakcji
  5. Video Battlefield 4 - 17 minut z rozgrywki (PL)