Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2012, 11:52

Plotki o Battlefield 4 - trzy frakcje, komendy głosowe i powrót trybu dowódcy

W sieci pojawiły się informacje o Battlefield 4, które rzekomo pochodzą z chińskiego oddziału Electronic Arts. Według nich do gry powróci tryb dowódcy, pojawią się komendy głosowe i postacie kobiece, a w walkach wezmą udział trzy frakcje.

Screen z Battlefield 3. - 2012-11-04
Screen z Battlefield 3.

W sieci pojawiły się plotki zawierają pierwsze konkretny odnośnie Battlefield 4. Źródłem przecieku jest rzekomo chiński oddział Electronic Arts. Oczywiście, nie ma szans na oficjalne potwierdzenie ze strony wydawcy, więc trzeba się liczyć z tym, że wszystkie te doniesienia mogą okazać się nieprawdziwe. Jednak udostępnione szczegóły są tak ciekawe, że i tak warto o nich napisać.

Gra trafi na pecety oraz konsole, zarówno obecnej, jak i następnej generacji. Fanów serii powinna ucieszyć wiadomość o powrocie nieobecnego w Battlefield 3 trybu dowódcy, pozwalającego wydawać rozkazy i udzielać wsparcia kolegom z drużyny. Pojawi się także opcja wydawania komend głosem. Projekt powstaje na silniku Frostbite 2. Trzecia część cyklu miała wykorzystywać moc tej technologii w 30-40%, podczas gdy odsłona numer cztery dojdzie do 80%. Na pecetach i konsolach nowej generacji w sieciowych bitwach weźmie udział maksymalnie 64 graczy. Natomiast na PlayStation 3 i Xboksie 360 liczba ta będzie odpowiednio niższa.

Screen z Battlefield 3. - 2012-11-04
Screen z Battlefield 3.

Akcja gry toczyć sie będzie w czasach współczesnych. W konflikcie wezmą udział trzy frakcje: Rosja, Stany Zjednoczone i Chiny. Co ciekawe, wśród żołnierzy nie zabraknie postaci kobiecych. Battlefield 4 ma zaoferować lepszą integrację z usługą Battlelog i dokładniejsze statystyki rozgrywek. Udostępniane zostanie system pozwalający na łatwe nagrywanie rozgrywek oraz dzielenie się nimi z resztą społeczności. Gra wymagać ma stałego połączenia z Internetem i pozwoli na automatyczne logowanie na konto. Ponadto gracz będzie mógł połączyć swój profil z aplikacjami dostępnymi na urządzenia mobilne.

Według przecieku nad Battlefield 4 od roku pracowało koło 30-40 osób. Przygotował on grunt pod całą grę i teraz w ciągu roku projektem zajmie się duży zespół liczący od 150 do 300 ludzi. Podobno po biurach Electronic Arts krąży już prezentacja video i prezentuje się ona imponująco.

  1. Battlefield – oficjalna strona serii