Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2012, 12:42

autor: Olek

Sir, You Are Being Hunted – roboty, tweedowe marynarki i angielska pogoda na Kickstarterze

Ruszyła zbiórka pieniędzy potrzebnych na dokończenie produkcji gry Sir, You Are Being Hunted. Deweloperzy ze studia Big Robot proszą społeczność platformy crowdfundingowej Kickstarter o 40 tys. funtów. Pieniądze pozwolą im zatrudnić profesjonalnego grafika, który dopracuje stronę wizualną.

O ciekawie zapowiadającej się pierwszoosobowej grze akcji niezależnego studia Big Robot pisaliśmy kilka miesięcy temu. Prace nad Sir, You Are Being Hunted posuwają się naprzód, choć jak to często bywa problemem są pieniądze. Deweloperzy zdecydowali się więc spróbować swoich sił na Kickstarterze i mają duże szanse odnieść sukces. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrali ponad 28 tys. funtów. Na osiągnięcie wymaganego progu 40 tys. funtów pozostały im jeszcze cztery tygodnie.

Największym atutem Sir, You Are Being Hunted jest z pewnością nietypowy pomysł na grę w stylu, który twórcy określają mianem „tweedpunk robo-horror w otwartym świecie”. O co chodzi? Wyobraźcie sobie roboty popijające herbatkę w opuszczonych wioskach, kłusowników czających się wśród trzcin i czerwonookie ogary patrolujące wrzosowiska. Wszystko to spowite delikatną mgiełką oraz okraszone brytyjską flegmą i wyspiarskim poczuciem humoru.

„Kochamy nasze dziwaczne dziedzictwo brytyjskiego science-fiction i horroru. Chcemy ożywić je dzięki najlepszym narzędziom, jakie deweloping gier ma do zaoferowania” – przekonuje ekipa studia Big Robot, która na potrzeby gry stworzyła specjalny silnik generujący losowo krajobrazy angielskiej wsi.

W Sir, You Are Being Hunted przyjdzie nam się wcielić w rolę angielskiego dżentelmena, uwięzionego na opanowanym przez roboty archipelagu. Wskutek nieudanego eksperymentu odziane w tweedowe marynarki maszyny wymknęły się spod kontroli i rozpoczęły polowanie na wszystko co żywe. Gracz musi walczyć o przetrwanie kryjąc się wśród wrzosowisk i przeczesując opustoszałe zabudowania w poszukiwaniu amunicji... oraz biszkoptów.

Premiera gry planowana jest na lipiec przyszłego roku. Sir, You Are Being Hunted ukaże się w wersji na komputery osobiste pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, Linux i iOS. Twórcy zakładają, że tytuł oferować będzie kampanię trybu jednoosobowego. Jeśli jednak wsparcie finansowe od użytkowników Kickstartera pozwoli im rozwinąć skrzydła, to postarają się również o multiplayer.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Big Robot
  1. Kickstarter gry Sir, You Are Being Hunted