Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 19:32

autor: eLCeBe

Dishonored: The Knife of Dunwall pojawi się 16 kwietnia

Pierwszy fabularny dodatek DLC do gry akcji Dishonored, jednego z hitów ubiegłego roku autorstwa Arkane Studios, będzie miał premierę 16 kwietnia. Został nazwany The Knife of Dunwall i pozwoli wcielić się w postać Dauda, legendarnego zabójcy, odpowiedzialnego za śmierć Cesarzowej. Opublikowane zostały pierwsze screeny.

W Dishonored: The Knife of Dunwall poznamy nowego bohatera. - Dishonored: The Knife of Dunwall pojawi się 16 kwietnia - wiadomość - 2013-03-13
W Dishonored: The Knife of Dunwall poznamy nowego bohatera.

The Knife of Dunwall to drugi już dodatek do gry Dishonored, ubiegłorocznego hitu autorstwa Arkane Studios, a wydanego nakładem Bethesda Softworks. Jednocześnie jest to jednak pierwszy DLC fabularny – wcześniejszy, noszący tytuł Dunwall City Trials, ukazał się 11 grudnia 2012 roku i zawierał jedynie pakiet map-wyzwań i nowe osiągnięcia. The Knife of Dunwall przedstawia natomiast nową historię, pozwalając wcielić się w innego bohatera. Już wcześniej pisaliśmy na temat plotek o zawartości drugiego z trzech planowanych dodatków do Dishonored, który miał pierwotnie nosić tytuł Other Side of the Coin. Teraz możemy przekazać konkretne informacje, które firma Bethesda Softworks ogłosiła na swoim blogu.

The Knife of Dunwall będzie miał premierę 16 kwietnia tego roku, a jego głównym bohaterem zostanie Daud, legendarny zabójca, który jest odpowiedzialny za pozbawienie życia Cesarzowej. Wraz z nową postacią, w dodatku pojawią się także niespotkane wcześniej bronie (jak kusza na nadgarstek i miny zasilane tranem), moce (wariacje na temat dobrze znanego z podstawowej wersji „Blinka”), gadżety (duszący proszek) i umiejętności (wezwanie na pomoc wielorybników).

Gracze otrzymają możliwość zwiedzenia nowych lokacji, takich jak Legal District i Rothwild Slaughterhouse – rzeźni wypełnionej zwłokami wielorybów. Pojawi się także sposobność obejrzenia z innej perspektywy znanych już miejsc, jak np. Flooden District.

Zwiedzimy nowe miejsca. - Dishonored: The Knife of Dunwall pojawi się 16 kwietnia - wiadomość - 2013-03-13
Zwiedzimy nowe miejsca.

Rozgrywka w The Knife of Dunwall nie będzie znacząco odbiegała od tej znanej z Dishonored i wciąż będzie oferowała możliwość skorzystania z wielu dróg prowadzących do celu, a fabuła skupi się na tajemnicy wokół Delilah – nie wiadomo jednak, kim lub czym on/ona będzie. Dalsze losy Dauda poznamy w kolejnym dodatku, nazwanym The Brigmore Witches.

Dodatek ukaże się w dystrybucji cyfrowej na Steamie dla wersji na komputery PC, a także na PlayStation 3 i Xboksa 360. Cena została ustalona na 9,99 dolarów (około 29 złotych) lub 800 MSP.

Spotkamy nowe postacie. - Dishonored: The Knife of Dunwall pojawi się 16 kwietnia - wiadomość - 2013-03-13
Spotkamy nowe postacie.

Dishonored: The Knife of Dunwall pojawi się 16 kwietnia - ilustracja #4 Dishonored to gra akcji z widokiem z pierwszej osoby, zawierająca sporo elementów skradanki i pozwalająca graczom na swobodę dokonywanych w trakcie gry wyborów. Fabuła przedstawia losy Corvo, legendarnego zabójcy, fałszywie oskarżonego o morderstwo Cesarzowej. Autorem gry jest studio Arkane. Dishonored okazało się jedną z najlepszych produkcji 2012 roku, zbierając wiele różnych nagród i wyróżnień. Tytuł miał premierę w październiku zeszłego roku na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dystrybutorem Dishonored w naszym kraju jest firma Cenega, dzięki której gra dostępna jest również w polskiej wersji językowej.