Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 16:39

autor: moir

QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas

W miniony weekend zakończono QuakeCon 2013, jedną z największych cyklicznych imprez w branży elektronicznej rozrywki. W niniejszej wiadomości podsumowujemy te kilka dni zlotu fanów id Software i Bethesdy.

Jak co roku, na te kilka dni Dallas stało się światowym centrum elektronicznej rozgrywki. - QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas - wiadomość - 2013-08-06
Jak co roku, na te kilka dni Dallas stało się światowym centrum elektronicznej rozgrywki.

Organizowany każdego lata przez firmę id Software QuakeCon należy do jednych z najpopularniejszych imprez branżowych na świecie. Odbywające się w pierwszy weekend sierpnia wydarzenie to nie tylko wielkie LAN party, lecz także okazja dla deweloperów do zaprezentowania swoich planów i najnowszych osiągnięć szerszemu gronu odbiorców. Przez ostatnie kilka dni na bieżąco informowaliśmy na łamach naszego serwisu o kolejnych doniesieniach wprost z teksańskich targów. W niniejszej wiadomości znajdziecie podsumowanie całej imprezy.

Antologia The Elder Scrolls

Wydawca serii The Elder Scrolls, amerykańska firma Bethesda, poinformował, że jeszcze we wrześniu tego roku na rynku pojawi się pakiet zawierający wszystkie pięć części popularnego cyklu. W zestawie nie zabraknie także całej dostępnej zawartości dodatkowej, czyli wszelkich uaktualnień oraz rozszerzeń. Kolekcja trafi do sprzedaży na terenie Ameryki i Europy odpowiednio 10 i 13 września, zaś jej cena wynosić będzie 59,99 euro.

Antologia zostanie wydana w ekskluzywnej wersji zawierającej komplet map świata gry. - QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas - wiadomość - 2013-08-06
Antologia zostanie wydana w ekskluzywnej wersji zawierającej komplet map świata gry.
  1. Wiadomość – Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC

Doom 4

Główny organizator imprezy, firma id Software, potwierdził, że Doom 4 w dalszym ciągu pozostaje w fazie produkcji. Niestety, to wszystko, co w sprawie tej gry mieli do powiedzenia przedstawiciele studia. John Carmack zapytany o opinie w tej sprawie oświadczył jedynie, że zabroniono mu o tym mówić.

O Doom 4 wiemy póki co tylko tyle, że… gra powstanie. - QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas - wiadomość - 2013-08-06
O Doom 4 wiemy póki co tylko tyle, że… gra powstanie.
  1. Wiadomość – Doom 4 – id zapewnia, że gra wciąż jest w produkcji

John Carmack o PS4 i XONE

Jeden z najbardziej znanych twórców w branży, John Carmack, stwierdził w trakcie swojego wystąpienia, ku zaskoczeniu zgromadzonych fanów, że konsole PlayStation 4 i Xbox One to praktycznie identyczne maszyny. Zdaniem dewelopera, choć oba urządzenia posiadają odmienną architekturę pamięci i specyfikację techniczną, to w gruncie rzeczy ich wartość użytkowa jest taka sama.

  1. Wiadomość – Xbox One i PlayStation 4 to prawie to samo – twierdzi współzałożyciel id Software

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online przygotowali nie lada gratkę dla wszystkich fanów serii The Elder Scrolls obecnych podczas targów w Dallas. Podczas zaserwowanej przez deweloperów prezentacji w najnowszej odsłonie cyklu, The Elder Scrolls Online, widzowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda mechanika gry. Materiał spotkał się z pozytywnym odbiorem, choć w świetle niedawnych przecieków nie był niczym zaskakującym.

  1. Wiadomość – The Elder Scrolls Online – prezentacja gry z QuakeCon 2013

Dishonored: The Brigmore Witches

Podczas tegorocznego QuakeConu swoje pięć minut otrzymało drugie rozszerzenie do gry Dishonored, zatytułowane The Brigmore Witches. Zaprezentowany w trakcie targów zapis z rozgrywki był w niemal stu procentach wypełniony akcją i ukazywał m.in. nowe moce oraz umiejętności dostępne w produkcji.

  1. Encyklopedia – Dishonored: The Birgmore Witches

Całą imprezę bardzo dobrze podsumowuje infografika stworzona przez samych organizatorów, z której dowiemy się nie tylko jak wiele osób wzięło udział w samym LAN party, lecz także przy ilu stołach i na ilu krzesłach musieli się oni rozlokować.

QuakeCon 2013 – podsumowanie imprezy w Dallas - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona targów QuakeCon 2013