Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2014, 11:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wargame - wszystkie trzy części serii sprzedane w milionie egzemplarzy

Wargame: Zimna Wojna, Wargame: AirLand Battle oraz Wargame: Red Dragon sprzedały się do tej pory w łącznej liczbie ponad miliona egzemplarzy. Z tej okazji studio Eugen Systems udostępniło za darmo dodatek DLC do najnowszej odsłony cyklu - Wargame: Red Dragon.

Studio Eugen Systems ogłosiło, że do tej pory sprzedało się ponad milion egzemplarzy gier strategicznych z serii Wargame. W tej chwili składają się na nią trzy tytuły – Wargame: Zimna Wojna, Wargame: AirLand Battle oraz Wargame: Red Dragon. Niestety nie podzielono się informacjami na temat wyników sprzedaży konkretnych odsłon cyklu. Wszystkie trzy produkcje zostały wydane wyłącznie na PC, więc pierwszy milion można uznać za sukces tej serii. Z tej okazji twórcy postanowili udostępnić darmowy dodatek DLC do gry Wargame: Red Dragon. Rozszerzenie The Milionth Mile przynosi ze sobą ponad 60 nowych jednostek dla Polski, Czechosłowacji oraz wschodnich Niemiec. Wprowadzono nie tylko dodatkowe typy żołnierzy, ale też czołgów, samolotów, transportowców czy helikopterów.

Wargame: Red Dragon to najnowsza, trzecia odsłona serii RTS-ów od studia Eugen Systems - Wargame - wszystkie trzy części serii sprzedane w milionie egzemplarzy - wiadomość - 2014-07-25
Wargame: Red Dragon to najnowsza, trzecia odsłona serii RTS-ów od studia Eugen Systems

Wargame to seria strategii czasu rzeczywistego tworzonych przez francuskie studio Eugen Systems. Poszczególne odsłony kładą spory nacisk na odwzorowanie realiów historycznych. Gracze biorą udział w bitwach zakrojonych na szeroką skalę i przechodzą kolejne misje w ramach kampanii dla jednego gracza. Nie brakuje również trybu multiplayer, w którym można spróbować swoich sił w potyczkach z innymi użytkownikami.

Najnowsza odsłona cyklu – Wargame: Red Dragon – zadebiutowała na polskim rynku 30 kwietnia bieżącego roku. W naszym kraju gra została wydana przez firmę CDP.pl w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Tytuł ponownie bierze na warsztat tematykę Zimnej Wojny, ale tym razem z Europy przenosimy się do Azji Wschodniej. Dzięki temu możemy pokierować takimi nacjami, jak Korea Północna i Korea Południowa, Japonia, Chiny czy ANZAC (Australia oraz Nowa Zelandia).