Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lipca 2014, 11:04

autor: Draug

Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu

Podczas imprezy Comic-Con zaprezentowano zwiastun tworzonego przez Ridleya Scotta serialu Halo: Nightfall. Akcja rozegra się między wydarzeniami z Halo 4 i Halo 5: Guardians, skupiając się na postaci agenta Locke’a i stanowiąc wprowadzenie do najnowszej gry od 343 Industries. Pierwszy odcinek zadebiutuje 11 listopada 2014 roku.

Halo: Nightfall w skrócie:
  • Gatunek: serial science-fiction
  • Produkcja: Ridley Scott
  • Reżyseria: Sergio Mimica-Gezzan
  • Scenariusz: Paul T. Scheuring
  • Obsada: Mike Colter, Christina Chong, Steven Waddington, Christian Contreras i inni
  • Termin premiery: 11 listopada 2014

Z okazji trwającej właśnie w San Diego imprezy Comic-Con studio 343 Industries i wytwórnia Scott Free Productions przygotowały coś specjalnego dla fanów serii Halo. Wczoraj w sieci pojawił się kilkudziesięciosekundowy zwiastun, pozwalający zobaczyć w akcji po raz pierwszy serial Halo: Nightfall tworzony przez Ridleya Scotta. Otrzymaliśmy też więcej informacji na temat fabuły obrazu. Historia rozegra się pomiędzy wydarzeniami z gier Halo 4 i Halo 5: Guardians, a jej głównym bohaterem będzie Jameson Locke (w tej roli Mike Colter) – legendarny łowca głów i agent elitarnej ludzkiej jednostki ONI (Office of Naval Intelligence). Wraz z grupą swoich podwładnych trafi on do kolonii na odległej planecie Sedra z zadaniem zbadania lokalnej aktywności terrorystów. Na miejscu agenci staną się celem ataku, który sprawi, że przyjdzie im podjąć współpracę z przywódcami kolonii i przełamać głęboko zakorzenioną wśród ludności cywilnej niechęć wobec ONI, by przetrwać. Sytuacja zagęści się, gdy bohaterom wpadnie w ręce prastary „piekielny” artefakt – śmierć zacznie deptać im wtedy po piętach, a Locke i jego ludzie będą musieli zadać sobie szereg pytań, wśród których najistotniejszym będzie to, czy ważniejsza jest lojalność, czy własne życie.

Plakat serialu Halo: Nightfall. - Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu - wiadomość - 2014-07-25
Plakat serialu Halo: Nightfall.

Jak wiadomo, agent Locke ma odegrać ważną rolę w najnowszej grze z serii Halo – zaplanowanym na 2015 rok Halo 5: Guardians, które ukaże się wyłącznie na Xboksa One. Tym samym serial Halo Nightfall będzie stanowił fabularne wprowadzenie do „piątki”, pozwalające lepiej zrozumieć wydarzenia, w których przyjdzie nam wziąć udział.

Premiera serialu nastąpi 11 listopada bieżącego roku. Będzie on dostępny wyłącznie w formie cyfrowej za pośrednictwem usługi Xbox Live. Warto wspomnieć, że uprawnieni do obejrzenia wszystkich odcinków będą m.in. nabywcy Halo: The Master Chief Collection – pakietu pierwszych czterech gier z serii w wersjach działających na Xboksie One.

Główna część obsady podczas sesji zdjęciowej... - Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu - wiadomość - 2014-07-25
Główna część obsady podczas sesji zdjęciowej...
...i w warunkach bojowych. - Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu - wiadomość - 2014-07-25
...i w warunkach bojowych.
Rzecz jasna, nie zabraknie ikonicznego sprzętu z gier... - Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu - wiadomość - 2014-07-25
Rzecz jasna, nie zabraknie ikonicznego sprzętu z gier...
...ale czy to wystarczy, by duch konsolowego pierwowzoru był wyczuwalny bez Master Chiefa? - Halo: Nightfall – zwiastun i informacje o fabule serialu - wiadomość - 2014-07-25
...ale czy to wystarczy, by duch konsolowego pierwowzoru był wyczuwalny bez Master Chiefa?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.