Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 11:44

Wargame: AirLand Battle – zapowiedziano pierwsze DLC

Na oficjalnym forum Wargame: AirLand Battle pojawiła się informacja dotycząca pierwszego DLC do owej strategii. Dodatek będzie bezpłatny i wprowadzi nowy tryb, możliwość rozegrania kampanii single player w kooperacji oraz garść świeżych map i jednostek. Daty premiery jeszcze nie ogłoszono.

Na oficjalnym forum gier strategicznych z serii Wargame studio Eugen Systems ujawniło wczoraj informacje na temat pierwszego DLC do wydanego niedawno Wargame: AirLand Battle. Dodatek będzie bogaty w nową zawartość i zostanie udostępniony całkowicie za darmo. Nie ujawniono jego nazwy ani dokładnej daty premiery; powiedziano tylko, że pojawi się „wkrótce”.

Pierwsze DLC wprowadzi między innymi pakiet nowych jednostek. - Wargame: AirLand Battle – zapowiedziano pierwsze DLC - wiadomość - 2013-07-23
Pierwsze DLC wprowadzi między innymi pakiet nowych jednostek.

Zawartość rozszerzenia prezentuje się następująco:

  • Nowy tryb o nazwie Conquest (nie ujawniono żadnych detali na jego temat)
  • Możliwość rozgrywania kampanii dla jednego gracza w trybie kooperacji
  • 5 nowych map do rozgrywki wieloosobowej
  • 24 nowe jednostki, rozłożone między obie strony konfliktu: 6 samolotów, 9 czołgów lub innych pojazdów, 2 śmigłowce i 7 jednostek piechoty

Twórcy oznajmili, że dodanie nowych jednostek ma dwie przyczyny. Pierwszą jest chęć wyjścia naprzeciw często pojawiającym się wśród fanów prośbom lub po prostu załatanie luk, które znalazły się w składach obu frakcji. Za drugi cel Eugen Systems stawia sobie wzmocnienie poszczególnych narodów w obrębie NATO, przy jednoczesnym zwiększeniu siły połączonego arsenału przeciwnej strony konfilktu.

Wargame: AirLand Battle opowiada o konflikcie między NATO a siłami Układu Warszawskiego, toczonym na Półwyspie Skandynawskim w okresie zimnej wojny. - Wargame: AirLand Battle – zapowiedziano pierwsze DLC - wiadomość - 2013-07-23
Wargame: AirLand Battle opowiada o konflikcie między NATO a siłami Układu Warszawskiego, toczonym na Półwyspie Skandynawskim w okresie zimnej wojny.

Przyznać trzeba, że jak na darmowe rozszerzenie, zawartość DLC prezentuje się imponująco. Cieszy ona tym bardziej, że elementy, które wprowadza, były największymi brakami edycji podstawowej – zwłaszcza co-op, który obiecywano w premierowej wersji gry, a którego zabrakło. Do pełni szczęścia przydałaby się jeszcze wieść, że nowe mapy będą przeznaczone do rozgrywki dla 20 osób (10 na 10), jako że w „podstawce” arena taka była zaledwie jedna.

Po więcej informacji na temat tego, czego zabrakło w Wargame: AirLand Battle, a czym strategia studia Eugen Systems mogła zachwycić, odsyłamy Was do naszej recenzji, w której T_bone wystawił grze bardzo wysoką notę 9.0 (w dziesięciostopniowej skali).