Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 09:34

autor: qjin

Wargame: AirLand Battle – znamy datę premiery i minimalne wymagania sprzętowe

W sklepie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiły się minimalne wymagania sprzętowe gry strategicznej Wargame: AirLand Battle. W serwisie podano również ostateczną datę premiery, zaplanowaną na 22 maja 2013 roku.

Wargame: AirLand Battle zawita na rynek już za miesiąc! - Wargame: AirLand Battle – znamy datę premiery i minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-04-25
Wargame: AirLand Battle zawita na rynek już za miesiąc!

Znamy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry RTS Wargame: AirLand Battle. Serwis cyfrowej dystrybucji Steam opublikował jedynie minimalną konfigurację sprzętową, potrzebną w ogóle do uruchomienia produkcji. Strona jest też źródłem terminu wydania, który ustalono na 22 maja 2013 roku. W Polsce premiera nastąpi najprawdopodobniej dwa dni później – 24 maja. Kontynuacja Wargame: Zimna Wojna trafi wyłącznie na pecety. Co warto nadmienić, w przypadku złożenia zamówienia przedpremierowego, otrzymuje się dostęp do wersji beta.

Minimalny sprzęt potrzebny do uciągnięcia rozgrywki w AirLand Battle nie należy do specjalnie zaawansowanych – gra bez problemu zadziała na systemie operacyjnym Windows XP oraz słabszych kartach grafiki. Po podanej konfiguracji widać, że tytuł jest „zasobożerny” zwłaszcza w kwestii procesora oraz pamięci operacyjnej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Dual-core 2.5 GHz
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: Radeon X1800 GTO, GeForce 7600 GT, HD 3000 lub lepsza (z minimum 256 MB pamięci i kompatybilna z DirectX 9.0 oraz Shaders 3.0).
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0
  • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows XP (SP3), Vista (SP2), 7, 8
  • Inne: wymagane połączenie z Internetem w celu aktywacji gry w usłudze Steam oraz do rozgrywki sieciowej

Wargame: AirLand Battle przeniesie nas ponownie do okresu zimnej wojny, a dokładnie do lat 1975-1985. Twórcy przedstawią kolejny raz fikcyjny konflikt między Układem Warszawskim oraz siłami NATO, a działania zbrojne będą odbywać się na terenie Europy Północnej. Nie zabraknie kilku nowych nacji, a co za tym idzie – kolejnych jednostek pieszych, jak i pojazdów pancernych. Studio Eugen Systems zapewnia, że druga odsłona tej militarnej strategii czasu rzeczywistego wzniesie doznania wizualne na jeszcze wyższy poziom niż pierwowzór. To zasługa udoskonalonego silnika IRISZOOM. Więcej na ten temat przeczytacie w tym newsie.

Ulepszony silnik pozwoli jeszcze lepiej odwzorować wielkie starcia zbrojne - Wargame: AirLand Battle – znamy datę premiery i minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-04-25
Ulepszony silnik pozwoli jeszcze lepiej odwzorować wielkie starcia zbrojne

Światowa premiera Wargame: AirLand Battle odbędzie się 22 maja bieżącego roku tylko na komputerach osobistych. Tytuł ukaże się w polskiej kinowej wersji językowej (z napisami) nakładem rodzimego oddziału Ubisoftu. Jeśli nie wiecie, czego spodziewać się po produkcji, zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią gry.

Eugen Systems to francuski zespół deweloperski, który zna się na rzeczy i od lat tworzy gry strategiczne. Firma została założona na początku 2000 roku i debiutowała rok później produkcją Times of Conflict, ale uznanie graczy zdobyła sobie takimi tytułami jak Act of War, R.U.S.E. czy właśnie Wargame. W tej ostatniej twórcy postawili silny nacisk na realizm, w którego stronę zamierzają pójść także w przypadku kontynuacji. Co więcej, AirLand Battle ma oferować nie tylko solidną kampanię solową, ale również, a może nawet przede wszystkim rozbudowane zmagania przez sieć, w tym bitwy 10 na 10 graczy. Czy nowa odsłona utrzyma poziom „jedynki”? Przekonamy się o tym pod koniec maja.