Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 09:59

autor: Góral

Blizzard All-Stars pełnoprawną grą free-to-play

Blizzard All-Stars, gra która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Blizzard DOTA, będzie pełnoprawną produkcją opartą na modelu biznesowym free-to-play - potwierdziła firma Blizzard w najnowszym raporcie finansowym.

O grze Blizzard All-Stars cały czas nie wiemy zbyt wiele, jednak dzięki najnowszemu raportowi finansowemu firmy Activision Blizzard dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie pełnoprawną produkcją opartą na modelu biznesowym free-to-play.

Blizzard All-Stars to RTS akcji korzystający z systemu free-to-play. - Blizzard All-Stars pełnoprawną grą free-to-play - wiadomość - 2013-08-02
Blizzard All-Stars to RTS akcji korzystający z systemu free-to-play.

Rąbka tajemnicy uchylono w styczniu bieżącego roku, kiedy to Chris Sigaty, jeden z producentów Blizzard All-Stars, stwierdził, że firma chce wyprodukować „coś przypominającego innych reprezentantów gatunku MOBA”. Teraz możemy już potwierdzić, że podobnie jak Dota 2 czy League of Legends będzie to projekt free-to-play.

Pierwotnie gra zapowiadana była jako oficjalny mod do gry StarCraft II i funkcjonowała pod nazwą Blizzard DOTA. W wyniku sporu firm Blizzard i Valve o prawa do marki DOTA zobowiązano się zmienić tytuł na obecny. Niestety oprócz tego, że ma to być gra z gatunku MOBA właściwie nie wiemy nic więcej.

Natomiast pewnym jest, że produkcja nie będzie mieć łatwego życia, gdyż rynek okupywany jest już przez dwie bardzo popularne pozycje - Dota 2 i League of Legends. Niemniej firma Blizzard ma to do siebie, że praktycznie każda jej gra okazuje się być wielkim hitem, więc sytuacja może się ciekawie rozwinąć. Czekamy zatem na dalsze wieści i ujawnienie konkretnych informacji.