Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2011, 16:20

autor: Sarge

Nowe informacje na temat Blizzard DOTA - oficjalnego moda do gry StarCraft II

Firma Blizzard na imprezie BlizzCon 2011 ujawniła trochę informacji na temat Blizzard DOTA – oficjalnego moda do drugiej części gry strategicznej StarCraft. Tytuł został zapowiedziany rok temu i od tamtej pory nie słyszeliśmy o nim zbyt wiele.

Firma Blizzard na imprezie BlizzCon 2011 ujawniła trochę informacji na temat Blizzard DOTA – oficjalnego moda do drugiej części gry strategicznej StarCraft. Tytuł został zapowiedziany rok temu i od tamtej pory nie słyszeliśmy o nim zbyt wiele.

Blizzard DOTA opierać się będzie na zasadach podobnych do modyfikacji Defense of the Ancients stworzonej pierwotnie z myślą o grze Warcraft III: Reign of Chaos. Dwie drużyny stają przeciwko sobie do walki, aby przejąć bazę przeciwnika.

Gracz wciela się w jednego z dostępnych bohaterów o specjalnych umiejętnościach, a przez cały czas wspierają go fale potworów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Po drodze spotykamy wieżyczki i inne neutralne obiekty, których przejęcie nagradzane jest dodatkowymi nagrodami. Nasz heros w miarę postępów zdobywać będzie doświadczenie i złoto.

Deweloper tworzy Blizzard DOTA w taki sposób, aby opanowanie podstawowych zasad rozgrywki było przyswajalne nawet dla początkujących graczy. Znacznie więcej czasu ma jednak zająć osiągnięcie wysokiego poziomu w tej produkcji. Z pewnością ułatwione zadanie będą miały osoby zaznajomione z innymi przedstawicielami gatunku MOBA, którego reprezentuje omawiana modyfikacja StarCrafta II.

Blizzard DOTA w wersji zaprezentowanej na tegorocznej imprezie BlizzCon zawiera dwunastu bohaterów. Podzielić ich można na cztery zasadnicze klasy: atakującego, jednostkę wsparcia, specjalistę w oblężeniach oraz tzw. tanka, czyli herosa przyjmującego na siebie najwięcej obrażeń. Kolejne postaci zostaną dodane do czasu wydania moda, ale na początku będą udostępnione tylko niektóre z nich – z czasem odblokujemy pozostałe.

Deweloper planuje wydać omawianą produkcję zupełnie za darmo z opcjonalnym systemem mikropłatności. Nie wiadomo jeszcze, jak duża część zawartości zostanie udostępniona dla osób nie chcących płacić ani złotówki. Być może dodatkowa zawartość będzie oferowana posiadaczom StarCraft II: Wings of Liberty oraz StarCraft II: Heart of the Swarm, ale szczegółów tej kwestii jeszcze nie sprecyzowano.

Data premiery Blizzard DOTA pozostaje nieznana, ale firma Blizzard planuje w najbliższych miesiącach zorganizować beta testy (nie wiadomo, czy chodzi o przedsięwzięcie otwarte dla wszystkich graczy). Wobec tego możemy przypuszczać, że pełna wersja zadebiutuje w przyszłym roku.