Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2011, 11:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Morrowind w jakości Obliviona

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, by zagrać w The Elder Scrolls III: Morrowind w oprawie wizualnej rodem z Obliviona, teraz nadarza się ku temu okazja. Na stronie internetowej projektu Morroblivion: The Resurrection of Morrowind opublikowano nową wersję ambitnego moda, w której naprawiono szereg błędów. Twórcy modyfikacji zadbali także o szczegółową instrukcję instalacji.

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, by zagrać w The Elder Scrolls III: Morrowind w oprawie wizualnej rodem z Obliviona, teraz nadarza się ku temu okazja. Na stronie internetowej projektu Morroblivion: The Resurrection of Morrowind opublikowano nową wersję ambitnego moda, w której naprawiono szereg błędów. Twórcy modyfikacji zadbali także o szczegółową instrukcję instalacji w formie poradnika wideo.

Morroblivion to niekomercyjny projekt zainicjowany w 2007 roku przez Galadriellę. Jego pomysłodawcy postanowili połączyć najlepsze cechy TES III: Morrowind i TES IV: Oblivion. Z uwagi na problemy prawne od przedsięwzięcia całkowicie odcięła się firma Bethesda Softworks. Modderzy nie dali jednak za wygraną i postanowili rozwijać projekt na własną rękę.

Morrowind w jakości Obliviona - ilustracja #1

Na stronie morroblivion.com systematycznie publikowane są efekty ich pracy. Najnowsza wersja moda, oznaczona jako v025, doczekała się m.in. bezpiecznego instalatora. Udało się także poprawić wygląd twarzy i Sztuczną Inteligencję blisko 240 NPC-ów, dodać spektakularnie wyglądającą broń Dwemerów i usunąć szereg wykrytych do tej pory błędów.

Aby zagrać w Morroblivion należy spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim trzeba być w posiadaniu własnych egzemplarzy gier The Elder Scrolls III: Morrowind (wraz z dodatkami Tribunal i Bloodmoon) i The Elder Scrolls IV: Oblivion (z rozszerzeniem Shivering Isles). Niezbędny jest również wydajny zestaw komputerowy, dysponujący procesorem taktowanym zegarem min. 3,0GHz, 4GB pamięci RAM i kartą grafiki z 1GB pamięci.

Morrowind w jakości Obliviona - ilustracja #2

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące tej modyfikacji znajdziecie na stronie internetowej projektu. Zachęcamy zwłaszcza do obejrzenia plików wideo z poradami odnośnie instalacji Morrobliviona.