Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PCX360
Okładka Elveon (PS3)
OkładkaElveon (PS3)

Elveon

Opracowane przez 10tacle Studios epickie RPG akcji w realiach fantasy. Akcja gry Elveon toczy się w krainie Naon, która wieki temu została wybrana przez bogów pragnących przekształcić ją w utopijny raj.

RPG | fantasy | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elveon Premiera

anulowana

X360 PS3

data nieogłoszona

PC

Elveon to nowoczesna, epicka gra akcji, nasączona licznymi elementami RPG i fantasy. Autorzy do realizacji projektu podeszli z olbrzymim rozmachem, zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Wszystko to miało na celu stworzenie gry nieprzeciętnej i nietuzinkowej – takiej, która momentalnie przykuje uwagę dużej ilości fanów elektronicznej rozrywki.

Już od samego początku świat i fabuła gry robią wrażenie. Kraina Naon wiele wieków temu została wybrana przez bogów, którzy zapragnęli przeobrazić ją w utopijny raj. Zamieszkiwana przez wszechstronnie uzdolnionych elfów zwanych Neamas, w istocie miała niezaprzeczalne zadatki do bycia boskim i cudownym obszarem. Niestety, z niejasnych przyczyn stwórcy opuścili Naon i przestali już się nim interesować, zostawiając krainę samą sobie. Natura jednak próżni nie znosi, szybko więc pomniejsi bogowie i półbogowie wyszli z cienia, przekonani o tym, iż to właśnie oni najlepiej znają się na władaniu i rozkazywaniu. Ambitnym elfom taki obrót rzeczy był wyjątkowo nie w smak, postanowili więc podjąć konkretne działania ucinające zapędy boskich potomków. Błyskawicznie doprowadziło to do konfliktu na niespotykaną dotąd w Naonie skalę. Cała ta zawierucha jest wręcz idealnym środowiskiem bytowania dla wszelkich gburów, zawadiaków i innych rzezimieszków – osobników, których my, współcześni gracze, zwykliśmi nazywać bohaterami.

Jednym z nich jest oczywiście nasz cyfrowy odpowiednik w świecie Naon. Gracz wciela się w elitarnego żołnierza, będącego członkiem niezwykle tajemniczego bractwa wojowniczych mnichów. Oczywiście, ostateczny los, który zgotowali nam programiści, znacznie przekracza nasze początkowe wyobrażenia o egzystencji w świecie gry. Aby osiągnąć sukces, nie wystarczy już poprzestawać na perfekcyjnym wykorzystywaniu opanowanych wcześniej technik bojowych – zważywszy na swą nadludzką naturę, nasi adwersarze dysponują znaczną odpornością na zwykłe, przyziemne sztuki walki. Dopiero dogłębne przestudiowanie historii największych mitycznych bohaterów Naonu i przyswojenie zawartej w przesłaniach wiedzy pozwoli nam na naukę nowych, dawno zapomnianych lub nigdy wcześniej nie znanych technik, które umożliwią nam na prowadzenie znacznie bardziej wyrównanej walki z uzurpatorami. Żeby jednak wypełnić proroctwa i dostąpić zaszczytu nauki jednego z czterech najpotężniejszych stylów bitewnych, musimy wykazać się czynami, których historia elfiej krainy jeszcze nie znała. W przeciwnym razie – wiadomo, płacz i zgrzytanie zębów.

Jako że najpopularniejszą rasą zamieszkującą świat Elveonu nie są ludzie, ale właśnie elfy, twórcy poświęcili wiele czasu i energii na stworzenie realistycznej kultury i sztuki, która pasowałaby do tego wybrednego ludu. Także wizualizacja Naonu wymagała zainwestowania odpowiednich nakładów. Nie żałowano jednak gotówki i wykupiono prawa do korzystania z silnika Unreal 3, co gwarantuje oprawę na światowym poziomie. Połączenie unikalnej fabuły z klasową oprawą audiowizualną stanowią więc o sile gry.

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elveon: 12+

PC
X360
PS3