Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 13:47

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim – koniec blokady regionalnej na Steamie

Blokada regionalna, uniemożliwiająca Polakom zakup The Elder Scrolls V: Skyrim i dodatków DLC do niego w sklepie Steam, właśnie przeszła do historii. Oznacza to, że rodzimi fani Skyrima będą mogli zagrać w nadchodzące rozszerzenie bez żadnych opóźnień, 5 lutego.

Koniec z opóźnieniami dodatków Skyrima! - The Elder Scrolls V: Skyrim – koniec blokady regionalnej na Steamie - wiadomość - 2013-01-31
Koniec z opóźnieniami dodatków Skyrima!

Być może zdążyliście zauważyć, że w naszym kraju da się już kupić The Elder Scrolls V: Skyrim i dodatki do niego w sklepie Steam. Do tej pory blokada regionalna, nałożona m.in. na Polskę przez firmę Bethesda, uniemożliwiała Polakom kupno gry na Steamie, przez co jeszcze długo po premierze pierwszego dodatku (Dawnguard) nie mogliśmy w niego zagrać. Jak dotąd nie mieliśmy również możliwości wybudowania przytulnego domu rodzinnego, dzięki Hearthfire. Na szczęście problemy te przestały nas dotyczyć.

Zdjęcie blokady oznacza, że 5 lutego będziemy mogli zagrać w trzecie rozszerzenie, o podtytule Dragonborn. Mimo że nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć zabawę już w przyszłym tygodniu, na razie dotyczy to angielskiej wersji językowej. Jeśli skusicie się na zakup The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn na Steamie (kosztuje on 19,99 euro, czyli ok. 84 złote), pamiętajcie, by we właściwościach Steama zmienić wersję językową gry na angielską. Premiera polskiego wydania Dragonborna odbędzie się 3-4 tygodnie później. Więcej szczegółów na ten temat usłyszymy wkrótce od firmy Cenega.