Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 14:15

Gra Worms dostępna na Facebooku – zagraj w popularne robale za darmo

Pojawiła się facebookowa wersja popularnej gry Worms. W „robale” studia Team17 można zagrać za darmo w pojedynkę lub ze znajomymi.

Popularna gra Worms od teraz także na Facebooku. - Gra Worms dostępna na Facebooku – zagraj w popularne robale za darmo - wiadomość - 2013-02-05
Popularna gra Worms od teraz także na Facebooku.

Studio Team17 udostępniło grę Worms na Facebooku. Wersja popularnej produkcji na ten serwis społecznościowy jest dostępna za darmo, chociaż standardowo zawiera mikrotransakcje. Twórcy wzbogacili ją nie tylko o płatne elementy, ale też kilka dodatków społecznościowych. Nie zmieniła się za to podstawa rozgrywki – to wciąż stare, dobre „robale”, koncentrujące się na walce z innymi graczami przy pomocy zwariowanych rodzajów broni i gadżetów.

Facebookowa odsłona Worms zawiera typową porcję atrakcji. Znajdziemy w niej samouczek, misje solowe w postaci wyzwań oraz rozgrywkę wieloosobową. Różnica polega na tym, że każda rozegrana partia kosztuje określoną liczbę punktów, które można dokupić za wirtualną walutę zdobywaną podczas gry lub za prawdziwe pieniądze. W podobny sposób da się też nabyć dodatkowy sprzęt, w tym bardziej wymyślne rodzaje broni.

Rozgrywka przypomina klasyczne odsłony serii i odbywa się na dwuwymiarowych planszach. W akcji korzystamy z charakterystycznych zabawek i technik – od standardowej wyrzutni rakiet, aż po znacznie bardziej zwariowane gadżety. Nowe opcje to między innymi możliwość zaproszenia do zabawy znajomych, wspomniane tygodniowe wyzwania oferujące specjalne nagrody, oraz obecność rankingów, czy osiągnięć. Sprawdźcie sami na stronie aplikacji.

Gra Worms dostępna na Facebooku – zagraj w popularne robale za darmo - ilustracja #2Seria Worms jest z nami od 1995 roku i do dziś doczekała się dziesiątek odsłon, wciąż stanowiąc jedną z najważniejszych marek w dorobku studia Team17. Ostatnia część „robali”, Worms: Revolution, wyszła w ubiegłym roku na Zachodzie – w wersji na PC oraz konsole. W styczniu doczekaliśmy się jej polskiego wydania pudełkowego na PC. Revolution tytułowej rewolucji nie przyniosła, ale okazała się całkiem sympatyczna.

  1. Worms na Facebooku