Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2019, 15:05

autor: AlexB

Oto Ultimate Skyrim 4.0 - ogromna paczka modów do Skyrima

Zadebiutowała wersja 4.0 projektu Ultimate Skyrim, czyli ogromnej paczki modyfikacji do piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Czyni ona produkcję firmy Bethesda dużo bardziej wymagającą i ładniejszą.

Jedną z największych zalet The Elder Scrolls V: Skyrim jest jego społeczność modderska. Fani ostatniej odsłony popularnego cyklu RPG-ów od firmy Bethesda wciąż dodają do niej nowe lokacje, zadania, przedmioty, bohaterów czy ulepszają jej oprawę graficzną. Czasem jednak instalowanie pojedynczych modyfikacji może być nieco uciążliwe. Tutaj z pomocą przychodzi Ultimate Skyrim, czyli ogromna paczka modów, która stanowi prawdziwą gratkę dla fanów kultowej już gry. Niedawno, po wielu miesiącach testów, ukazała się wersja 4.0 tego projektu. Można ją znaleźć na podlinkowanej poniżej stronie.

  1. Ultimate Skyrim 4.0
Ultimate Skyrim oferuje między innymi piękne widoki… - Oto Ultimate Skyrim 4.0 - ogromna paczka modów do Skyrima - wiadomość - 2019-04-18
Ultimate Skyrim oferuje między innymi piękne widoki…

Ultimate Skyrim 4.0 składa się z ponad 300 modyfikacji. Ich pełną listę znajdziecie tutaj. Całość zbudowana jest wokół ogromnego moda Skyrim Requiem, który sam w sobie stawia na realizm i znacznie podnosi poziom trudności zabawy. To niezwykłe połączenie różnych prac społeczności, zmieniających system walki, frakcje, rozwój postaci, ekonomię, stronę wizualną oraz dodających nowych przeciwników, przedmioty, lokacje i wiele więcej. Według słów twórców kompilacji, wszystkie te projekty przemieniają The Elder Scrolls V w immersyjną i bezlitosną produkcję, w której mogą przetrwać tylko najsilniejsi.

…nowe zajęcia… - Oto Ultimate Skyrim 4.0 - ogromna paczka modów do Skyrima - wiadomość - 2019-04-18
…nowe zajęcia…

Aby uruchomić Ultimate Skyrim 4.0, potrzebujecie świeżo zainstalowanego, klasycznego Skyrima (nie wersję Special Edition) ze wszystkimi dodatkami, najnowszą edycję .NET Framework i oprogramowania Java (64-bit), a także Skyrim Script Extender, SKSE Plugin Preloader, TES5Edit oraz ENB. Następnie musicie wybrać rodzaj instalacji kompilacji. Dla wersji 4.0 za darmo dostępne są dwa – manualny i automatyczny, dzięki któremu nie musicie martwić się, czy na pewno wszystko dobrze zrobiliście i czy gra się uruchomi. Niestety, w przyszłych aktualizacjach paczki z tej drugiej metody będą mogły skorzystać wyłącznie osoby, które zdecydowały się na miesięczne wsparcie jej twórców w serwisie Patreon kwotą minimum 5 dolarów (około 19 złotych).

…i bardziej satysfakcjonujące sposoby mordu. / Źródło: Nexus - Oto Ultimate Skyrim 4.0 - ogromna paczka modów do Skyrima - wiadomość - 2019-04-18
…i bardziej satysfakcjonujące sposoby mordu. / Źródło: Nexus

Szczegółowo opisany proces instalacji paczki Ultimate Skyrim 4.0, wraz z linkami do ściągnięcia niezbędnych programów, znajdziecie w tym miejscu. Zanim zabierzecie się do modyfikowania Skyrima miejcie jednak na uwadze fakt, że niektóre projekty mogą gryźć się z polską wersją gry, tworząc w niej nieprzyjemny miszmasz językowy.

Jeśli chcielibyście wypróbować Skyrima z fanowskimi dodatkami, lecz kompilacja Ultimate Skyrim 4.0 nie wydaje się dobrym wyborem dla Was, to zachęcamy do zapoznania się z naszym niedawnym tekstem o najlepszych modach do tego tytułu lub przeglądnięcia platformy Nexus. Każdy miłośnik dzieła firmy Bethesda powinien znaleźć coś dla siebie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim